Пройшов вісім блокпостів з чужим паспортом. Історія військового з Кіровоградщини, який врятувався з полону

Пройшов вісім блокпостів з чужим паспортом. Історія військового з Кіровоградщини, який врятувався з полону

Пройшов вісім блокпостів з чужим паспортом. Історія військового з Кіровоградщини, який врятувався з полону
Фото: Суспільне Кропивницький

Військового з Кропивницького району Івана Руденка чотири місяці переховував лікар, він переніс сім операцій, впродовж двох діб перетнув вісім блокпостів російських військових з чужим паспортом, щоб потрапити на підконтрольну Україні територію. Як йому вдалось вижити розповів Суспільному.

49-річний військовий Іван Руденко згадує, як після мобілізації торік у лютому потрапив з побратимами в оточення російських військових у Донецьку. Це було в березні.

"Нас направили на підкріплення. Коли ми звідти виходили, потрапили в засідку. Отримав поранення, потрапив у полон. Я ходити не міг. Куля застрягла в кістці, пробила її, а вона – сечовий міхур і пряму кишку. Російські військові побачили, що я не міг ходити, часто втрачав свідомість і вони відвезли мене в лікарню, і там покинули".

Іван 25 років працював у селі механізатором. Каже, після поранення російській військові дві доби возили його з 15 побратимами у вантажівці. Привезли в окуповане українське місто в лікарню. З міркувань безпеки для людей, які йому допомагали, місто не називає.

"Лікар, який мене лікував, він був там заввідділення, взяв мене під опіку. У мене була палата і обмежене коло людей знали, що я військовий. Лікар сказав, якщо хтось зайде, вдавай, що втрачаєш свідомість або тобі важко говорити".

Говорить, лікар знищив його військовий одяг. Чоловіку зробили сім операцій, він перебував там чотири місяці.

Отримав поранення, потрапив у полон. Історія військового з Кіровоградщини, який зміг добратись додому
Військовослужбовець Іван Руденко у лікарні. Фото: Івана Руденка

Журналісти Суспільного знайшли лікаря, який опікувався Іваном Руденком у лікарні донині окупованого українського міста. З міркувань безпеки не називатимемо його ім’я. Він розповів, що пам’ятає, у якому стані російські військові привезли Івана Руденка.

"Були дуже великі проблеми з сечовим міхуром, з кістками тазу і кишківником, але на той час в наших умовах, ми, не могли надати жодної активної допомоги. На той час до лікарні привозили різних людей і інколи вони йшли з життя і могли лишатись їхні документи. У нас з’явилась змога взяти документи людини, якої вже не було. Іван був схожий на ту людину".

Говорить, в транспортуванні хворого швидкою на територію підконтрольну Україні відмовили. Чоловіка вдалося посадити у приватну автівку, як цивільного. "Це був дуже великий ризик, для нього і для усіх, хто був причетний. Колеги мені сказали, що мною цікавились люди з російської сторони, а це могло означати, що найближчим часом вони могли мене заарештувати, бо, на превеликий жаль, таких випадків було багато".

Іван Руденко говорить, вивчав нове прізвище, ім’я та рік народження. "Я вивчав, бо ж треба було представлятись другим іменем, щоб не виникло підозр. А копії моїх справжніх документів у мене були заховані в підгузки. Скотчем заклеїли у пачку".

Каже, впродовж двох діб проїхали вісім блокпостів російської армії. Найважчий був останній блокпост. "Там було найбільше хвилювань, бо ти бачиш, що ось ніби і вдома. А коли проїхали – фух".

Іван евакуювався у Запоріжжя. Допомогти привезти його додому просили рідні, згадує голова Катеринівської громади Тетяна Пучка.

"Відправили у Запоріжжя реанімаційний автомобіль, оскільки він був у важкому стані, з лікарем. І вже лікар доправив його сюди у Кропивницький".

Нині військовий лікується і проходить реабілітацію.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок