У школі на Кіровоградщині шиють білизну та спецзасоби для шпиталів України

У школі на Кіровоградщині шиють білизну та спецзасоби для шпиталів України

У школі на Кіровоградщині шиють білизну та спецзасоби для шпиталів України
. Фото: Бобринецька спеціальна школа

Працівниці Бобринецької спеціальної школи Кіровоградської області шиють адаптивні шкарпеткиШкарпетки, які можна одягати на ногу після операції або з металевими штирями., спідній одяг, кіберштани і кіберкофтиЦе одяг на липучках, який шиють для поранених бійців., постіль та інші спецзасоби для поранених бійців. Їх відправляють у шпиталі Лиману, Дружківки, Харкова, Костянтинівки, Кривого Рогу. Про це Суспільному розповіла вихователька підрозділу швейної роти "Піксельні чарівниці" Руслана Прач. Всі речі, які шиють для бійців, на липучках, зав'язках та ґудзиках.

Майстерня у школі працює з квітня 2022 року. Люди, які вміли шити об'єдналися, щоб допомагати військовим, говорить Руслана Прач.

"У підвалі школи у нас зберігалися поламані промислові швейні машинки, ми звернулися до керівництва школи, щоб їх полагодити й облаштувати приміщення. Спочатку працювали в коридорі, потім нам виділили одну з майстерень поки учні були на дистанційному навчанні".

Шили підсумки, розгрузки, амуніцію для тероборони.

У школі на Кіровоградщині шиють білизну та спецзасоби для шпиталів України
Шиють адаптивні речі для поранених. Фото: Бобринецька спеціальна школа

Перші розгрузки шили з залишків тканин, згадує майстриня. "Потім волонтери подарували нам перший рулон піксельної тканини. Ми так раділи тій тканині, тому що вона новенька. З того часу наша швейна майстерня має назву "Піксельні чарівниці".

Говорить, в листопаді минулого року в соцмережі побачили пост, що дівчата швейної роти з Дніпра потребують допомоги. Бобринецькі майстрині вирішили відгукнутися. "Крім нас долучилися майстрині зі Львова, Черкас, Одеси, Вінниці, Рівного. Швейна рота з Дніпра розробила дуже багато викройок у всіх розмірах. Надсилають нам і ми відшиваємо речі для бійців".

У швейній майстерні постійно працюють четверо людей — це два вчителі швейної справи, вихователь та технічна працівниця. Допомагають інші колеги та учні. "Діти нарізають тканину, поролон, розпушують синтепон та наповнюють адаптивні подушечки, на них поранені кладуть руку, коли перебувають під крапельницею".

Говорить, учні допомагають в'язати адаптивні шкарпетки. "Хлопці у шпиталі дуже мерзнуть у ніжки, а шкарпетки зручні тим, що на ґудзиках. Якщо у хлопців забинтовані ноги або причеплені апарати до ніг, то звичайні шкарпетки не вдінеш".

У школі на Кіровоградщині шиють білизну та спецзасоби для шпиталів України
Адаптивні шкарпетки - на ґудзиках. Фото: Бобринецька спеціальна школа

За словами Руслани Прач, за час роботи швейної майстерні пошили понад п'ять тисяч виробів. Надсилали постільну білизну у шпиталі, пледи для реанімобілів, які вивозили бійців, реанімаційний одяг, його одягають пораненим у перші дні після операцій.

Говорить, зі шпиталів отримують перелік, що саме потребують нині.

"Днями був запит з Кропивницького. Лікарі сказали, що такого одягу ще не бачили, але це дуже зручно, коли не треба його знімати з пораненого через голову та через руки. Цей одяг весь на застібках-липучках. Можна розстібнути і деталі відділяються одна від одної".

У школі на Кіровоградщині шиють нижню білизну та спецзасоби для шпиталів України
У школі шиють спідню білизну та спецзасоби для шпиталів України. Фото: Бобринецька спеціальна школа

Тканину отримують від волонтерів та небайдужих жителів України.

Нині почали переробляти одяг на теплу пору року. "Нам надіслали готові чоловічі футболки. Ми переробили їх на адаптивні — з липучками. Надіслали тканину на шорти, будемо відшивати".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок