Кожен десятий пацієнт – військовий. На Кіровоградщині зросла кількість хворих на псоріаз

Кожен десятий пацієнт – військовий. На Кіровоградщині зросла кількість хворих на псоріаз

Кожен десятий пацієнт – військовий. На Кіровоградщині зросла кількість хворих на псоріаз
. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області кількість хворих на псоріаз за рік зросла на третину. Кожен десятий з тих, кого лікують від цієї хвороби в обласному шкірно-венерологічному диспансері – це військовий, розповіла Суспільному лікарка Оксана Саржевська.

Псоріаз – це хронічне неінфекційне шкірне захворювання. Загострення недуги відбувається і через пережитий стрес. Ліків від цієї хвороби не існує, лікування допомагає зменшити прояви і полегшити симптоми, пояснила лікарка.

За словами лікарки, причини псоріазу невідомі, наслідки лікують у шкірвендиспансері: "Це висипи на тілі, на шкірі тулуба, на шкірі волосистої частини голови, на шкірі долонь, стоп. Лікування дуже важке. Іноді при псоріазі бувають враження суглобів".

Кропивничанці Тетяні 29 років. З її слів, псоріаз в неї діагностували рік тому: "Після вторгнення росіян був стрес. З першого дня багато рідних і знайомих – не вдома. Невідомість. Як стрес він (псоріаз – ред.) з’являється".

Хвороба може виникнути у будь-якому віці, розповіла лікарка.

У лютому 2022 року в обласному шкірно-венерологічному диспансері перебували на обліку 3,5 тисячі хворих на псоріаз, у 2023 році – на тисячу пацієнтів більше: "Причина – нервові стреси. Більша кількість хворих на псоріаз — діти. Дуже багато приїжджають військовослужбовців і переселенців".

За даними лікарки, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, кожен десятий пацієнт диспансеру, у кого діагностують псоріаз – це військовий. Нині на денному стаціонарі перебувають 20 людей з псоріазом.

На огляд прийшов військовий Артем. Зі слів чоловіка, лікування йому зменшує прояви псоріазу: "Стрес впливає напевне, найбільше – нерви. Все починає свербіти. У польових умовах рідко є можливість прийняти душ. Дуже багато факторів, які впливають, і він починає прогресувати".

Що відомо

Лікування псоріазу оплачує держава через Національну службу здоров’я, сказала Оксана Саржевська: "Є певні ліки, які не входять до національного переліку, пацієнти можуть самі собі докупити. Псоріаз – це форма життя. Людина, яка хворіє на псоріаз, знає, як треба доглядати за своєю шкірою. Треба уникати стресових станів, дотримуватися дієти".

Читайте також

  • "Навчаюсь постійно". 70-річний онкохірург з Кропивницького майже пів століття лікує людей
  • За рік на Кіровоградщині знизився рівень захворювання на рак. Та причина – не в покращенні стану здоров’я людей
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
На початок