У Кропивницькому планують побудувати вантажний аеропорт. Що для цього потрібно

У Кропивницькому планують побудувати вантажний аеропорт. Що для цього потрібно

У Кропивницькому планують побудувати вантажний аеропорт. Що для цього потрібно
. Ілюстративне фото: Pixabay

Знайшли інвестора і готують документи. У Кропивницькому планують побудувати вантажний аеропорт. Нині створили концепцію розвитку проєкту й обрахували вартість – 20 мільярдів гривень. Знайшли інвестора, який готовий дати гроші. Про це розповів керівник комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Кропивницький" Олександр Мільто. Підприємство створили у вересні 2021 року рішенням обласної ради.

Над концепцією розвитку аеропорту працювали рік, каже Олександр Мільто. З його слів, йдеться про вантажно-пасажирський напрямок. Ця ідея має наукове обґрунтування й враховує уже створену дорожню інфраструктуру.

"Науковці відзначають, що актуальним є створення вантажного хабуТранспортний вузол, точка перетину маршрутів чи мереж, розвиток аеротрополісаКонцепція міста, в якому вся інфраструктура й економіка розташовані навколо аеропорту і мультимодальних перевезеньДоставлення вантажу декількома видами транспорту в центрі України. Ми розвиваємо економіку через вантажні перевезення. Також у проєкт входить створення великих складів. Цього в Україні бракує і без аеропорту. А пасажирські перевезення з’являться самі собою, коли почне працювати вантажний аеропорт".

За словами керівника підприємства, створять базу для приймання літаків, їхнього обслуговування і все інше, що потрібно для роботи сучасного аеропорту. Проєктна документація коштує 22 мільйони 860 тисяч гривень.

Жодної копійки з бюджету на виготовлення документації не витратили, говорить голова обласної ради Сергій Шульга. "Хочу заспокоїти громадян, тому що деякі політичні сили почали говорити, що 22 мільйони планується тільки на виготовлення проєкту. То хочу запевнити, що планується залучення коштів інвестора. В обласному бюджеті не закладені ці кошти і не планується їхнє використання. Але для того, щоб дійсно вести перемовини з будь-яким інвестором, треба казати, що ми пропонуємо".

У Кропивницькому планують побудувати вантажний аеропорт. Що для цього потрібно
Фрагмент проєкту реконструкції аеродромного комплексу у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

Для будівництва аеропорту інвестор є, каже Олександр Мільто. "Ця компанія понад 25 років реалізовує проєкти у всьому світі за гроші Агентства з експортного фінансування уряду об’єднаного королівства Великобританії. Вартість такого будівництва приблизно 20 мільярдів гривень. Це позика, її треба віддавати. Для цього ми й робимо економічні розрахунки й вивчаємо всі напрямки діяльності такого підприємства".

Щоб інвестор вклав гроші в будівництво аеропорту у Кропивницькому, треба державні гарантії, пояснює перший заступник голови обласної адміністрації Павло Конопко.

"Для того, щоб розглядати це як проєкт, необхідно розробити техніко-економічне обґрунтування, здійснити земельні вишукування, визначитись з землевпорядником і землевласником. Можливо, це об’єкт спільної власності. Я розумію, що великі гроші заходять під державні гарантії, тому ми маємо цей проєкт імплементувати в транспортну стратегію розвитку України до 2030 року, а також у державні програми розвитку міжнародного аеропорту "Кропивницький". Цього всього немає. Ми стоїмо на першому етапі формування таких ініціатив".

Керівник підприємства "Міжнародний аеропорт "Кропивницький" Олександр Мільто каже: головна умова для початку будівництва – настання миру. На завершення створення бізнес-плану державного інвестиційного проєкту потрібні пів року. Документи необхідно готувати вже зараз. "Бо якщо ми тільки почнемо розробку документації через пів року, ми будемо втрачати приблизно півтора року на розробку всіх документів: науково-технічної, проєктної, дозвільної документації, пошук грошей і так далі".

Читайте також

  • Зруйноване приміщення, рештки авіазапчастин та двигунів від літаків і пробитий уламками підіймач для них. Такий вигляд нині має ангар авіакомпанії "Урга" у Кропивницькому, в який 28 липня влучила російська ракета. Відновлювати знищене планують після перемоги України у війні.
  • "Нині у підприємств одна мета – вижити". Як під час війни працює Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок