На Кіровоградщині зменшилися посівні площі під озимі пшеницю та ячмінь

На Кіровоградщині зменшилися посівні площі під озимі пшеницю та ячмінь

На Кіровоградщині зменшилися посівні площі під озимі пшеницю та ячмінь
. Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області на 15% зменшилися посівні площі під озимі пшеницю та ячмінь. В Україні – на понад 40%, розповів Суспільному заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. Натомість збільшуються площі під посів соняшника, ріпаку, сої.

Відсутність, а потім обмеженість ринків збуту продукції внаслідок закритих портів вплинули на ціну зерна, пояснив Денис Марчук. "Якщо середня ціна пшениці в районі 320 доларів за тонну, то в Україні вона реалізувалася за 160-180. Зараз ціни за рахунок меншої пропозиції на ринку піднялися до 200 доларів".

Говорить, пшениця, кукурудза та ячмінь, це дуже затратні культури у вирощуванні. "Товаровиробники, які змушені по таких цінах продавати свою продукцію, не мають можливості навіть говорити про мінімальну якусь маржу".

Каже, у цій ситуації аграрії переходять на менш затратні у вирощуванні технічні культури. "Посівні площі скоротилися під озимі від 40 до 43%. Значна частина виробників через низьку ціну на ячмінь, кукурудзу чи пшеницю будуть більше переорієнтовуватися під культури: соняшник, ярий ріпак, бобові, сою, тому що цінова позиція на ринку цих продуктів є значно вищою, перспективнішою, а затратна частина на вирощування, зберігання та переробку меншою".

Прогнозує, найбільше цьогоріч можуть зменшитися посівні площі під кукурудзу – на 20%.

Агроном господарства в Новоукраїнському районі Денис Філіпенко розповів, до посівної готові на 100%. Закупили посівний матеріал, добрива, дизпаливо. Залишилось відремонтувати сівалки, запчастини до них закупили.

Каже, мають в обробітку чотири тисячі гектарів землі. На 30% запланували вирощувати пшеницю, соняшник посіють на 40%. Ще 30% – це кукурудза, ячмінь, ріпак та гречка.

Восени посіяли на 100 гектарів більше озимого ріпаку, якщо порівнювати з попередніми роками, розповів керівник господарства Микола Макодзеба.

Пояснив, переорієнтовуються з зернових на технічні культури, бо з початку російського вторгнення закупівельні ціни на зерно впали вдвічі, а пальне подорожчало. Наприкінці року закупили на посівну дизпаливо по 55 гривень за літр. Сьогодні, каже, ціна знизилась на 12 гривень. "Повинна зменшитися собівартість перевезень, а збільшитися ціна на зерно. А воно чогось ніяк".

Говорить, перед повномасштабним вторгненням продавали кукурудзу по 8200 гривень за тонну. Після 24 лютого ціна обвалилася, продавили по три тисячі за тонну.

Читайте також

  • "Зміни відбулися не на користь аграріїв". Як новий порядок бронювання військовозобов’язаних вплине на посівну
  • Щоб подоїти корів, включають генератори. На Кіровоградщині ферма пристосувалась до відключень електрики
  • Кіровоградщина – в п'ятірці регіонів-лідерів за продажем землі під час повномасштабної війни
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок