У керівника "Дніпро-Кіровоград" та його радника відбулись обшуки

У керівника "Дніпро-Кіровоград" та його радника відбулись обшуки

Доповнено
У керівника "Дніпро-Кіровоград" та його радника відбулись обшуки
. Суспільне Кропивницький

Працівники поліції та Служба безпеки України прийшли з обшуками додому до керівника підприємства "Дніпро-Кіровоград" Олександра Пісного та його радника Сергія Кареліна. Також були обшуки на всіх об'єктах підприємства, яке надає в Кіровоградській області послугу водопостачання та водовідведення. Про це Суспільному сказав керівник "Дніпро-Кіровоград" Олександр Пісний.

Вперше в рамках досудового розслідування Олександра Пісного обшукали 12 січня. Тоді Суспільному керівник розповів – його підозрюють у тому, що він заволодів бюджетними грошима в особливо великих розмірах. Каже, не перешкоджає слідству, готовий надати всі документи.

Цього разу говорить: вибили двері до його помешкання (на фото) та забрали телефон: "З того ж самого приводу — купівлі екскаватора для Смолінського водоканалу та канало-промивного мулососу. Традиційно шукали міфічну "чорну бухгалтерію" щодо придбання цих двох вкрай потрібних водоканалам і придбаним нижче ринкової ціни транспортних засобів".

За словами Олександра Пісного, обшук проводили без адвокатів.

На об'єктах підприємства були обшуки по іншому кримінальному провадженню, говорить керівник. Мова йде про купівлю реагентів, необхідних для очищення води, які за версією слідства, були закуплені за гроші обласного бюджету і не доїхали до підприємства.

"Вважаємо, що останні пів року у різний спосіб відбувається системна кампанія як із дискредитації головного водопостачальника регіону, так і чинного його керівництва, – говорить Олександр Пісний. – Наша робота прозора, публічна і конструктивна – вся документація оприлюднена на антикорупційних майданчиках, а не міститься в телефоні керівника та його радника. Ми вкотре закликаємо правоохоронців до цивілізованого діалогу".

Радник керівника "Дніпро-Кіровоград" Сергій Карелін розповів, що у нього під час обшуку забрали телефон.

"Нам закидають, що радник з енергоефективності мав якийсь зиск від закупівлі екскаватора, про який я особисто, коли його купили і цю тему взагалі піднімав не директор, а керівник Смолінського ВКГ, тобто навіть генеральний директор немає до цього ніякого відношення. Телефон попросили, пообіцяли сьогодні привезти, бо це незаконно – забирати телефон – вони це знають, телефон не привезли", – говорить радник.

Обшуки проводили в рамках досудового розслідування, розповіла Суспільному речниця СБУ в області Юлія Ткач, відповідно до ухвали суду. Їх результати не коментує, посилаючись на таємницю слідства.

Розслідування ведуть за ознаками кримінального правопорушення пункту 4 статті 191 "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем". Карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Що відомо

Підозра на керівника водоканалу впала через купівлю екскаватора-навантажувача Catterpillar, розповів Суспільному Олександр Пісний. "Я вважаю, що купили його на вигідних для підприємства умовах, з розстрочкою на рік, без відсотків. Коли ми купували, курс долара був 29 чи 30 гривень. А через два чи три тижні він був 40. Але вартість залишилась у гривні. Купили екскаватор у підприємства, яке займалось будівництвом робіт, і яке втратило можливість працювати через повномасштабну війну. Техніка американська, майже нова, пробіг маленький, з усіма потрібними насадками".

Відповідно до матеріалів кримінальної справи, екскаватор купили за 2 340 392 гривень.

Машину купили для Смолінського водоканалу, каже керівник підприємства. Через нестачу техніки там мали щорічні збитки на 20 мільйонів гривень. "У тому Смоліному нічого не було, якісь екскаватори 74 року. Водогін, який тягнеться від Синюхи, має дві нитки. Поки стара техніка доїжджала туди, вже її тягнуть назад ремонтувати – просто дурні гроші на ремонт, і водогін не відремонтований. Тому я впевнений, що це правильне було рішення! Окрім того, цей екскаватор за гроші надає допомогу ОТГ, місцевій владі".

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також

  • Замість цілодобового – домашній арешт з 22 вечора до 6 ранку: у Кропивницькому підозрюваному у розпалюванні ворожнечі секретарю Кіровоградської єпархії української православної церкви Роману Кондратюку переобрали запобіжний захід.
  • "Громадськість може впливати на закупівлі лише розголосом". Як відстежувати державні гроші

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок