На Кіровоградщині завершили збір врожаю та готуються до весняних польових робіт

На Кіровоградщині завершили збір врожаю та готуються до весняних польових робіт

На Кіровоградщині завершили збір врожаю та готуються до весняних польових робіт
. Суспільне Кропивницький

Кіровоградська область – серед регіонів, де завершили збір врожаю усіх сільськогосподарських культур. Про це Суспільному розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

Сільгосппідприємства області зібрали чотири мільйона тонн зернових. Це на 950 тисяч тон менше ніж рекордний урожай 2021 року, сказала керівниця департаменту: "При цьому цьогорічний результат більший ніж три попередні роки до цього. І Кіровоградщина – в трійці регіонів-лідерів за валом сільськогосподарських культур".

2021 року хібрали рекордні врожаї ранніх зернових, кукурудзи та соняшника, озимих зібрали на 60% більше ніж 2020 року.

Основні культури, які виростили і зібрали в області – соняшник, кукурудза і пшениця: "Складнощі – логістика, війна, здорожчання паливно-мастильних матеріалів, добрив, засобів захисту. Крім того, погода не дозволила зібрати кукурудзу в оптимальні терміни – завершили збір у січні".

У серпні 2022 року аграрії Кіровоградщини зібрали зернові на 90% посіяних площ, зберігаючи при цьому торішній врожай.

Нині аграрії регіону готуються до весняних польових робіт: "Пристосувались до нинішніх умов. Єдине – постійно шукають працівників, бо багато їх мобілізували, а робочі руки в сільському господарстві ніколи не бувають зайвими. Сільськогосподарські підприємства області потребують, мінімум, сотню працівників. Це дані, які вони подали на центр зайнятості".

Що відомо

За даними міністерства аграрної політики та продовольства України на 2 лютого, врожай усіх сільськогосподарських культур, крім Кіровоградщини, зібрали у Миколаївській, Запорізькій, Одеській, Чернівецькій, Вінницькій, Івано-Франківській, Хмельницькій і Тернопільській областях. 53 мільйона 200 тисяч тонн зернових та зернобобових культур в Україні зібрали на площі 11,1 мільйона гектарів, 10,5 мільйонів тонн соняшника зібрали на площі 4,8 мільйона гектарів, 3,7 мільйона тонн сої – на площі півтора мільйона гектарів, 3,2 мільйона тонн насіння ріпаку – на площі 1,1 мільйона гектарів, 9,1 мільйона тонн цукрових буряків накопали на площі 181,1 тисячі гектарів.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок