На Кіровоградщині завершують збирати кукурудзу

На Кіровоградщині завершують збирати кукурудзу

На Кіровоградщині завершують збирати кукурудзу
Суспільне Кропивницький

Господарства Кіровоградської області завершують збирати кукурудзу. Торік її посіяли три з половиною тисячі господарств. Нині зібрали 99% засіяних площ. Мають один мільйон 800 тонн. Врожайність – 55,7 центнера з гектара. Розповіла Суспільному керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

За словами Валерії Фурманової, якщо порівнювати з минулим роком, цьогоріч врожайність менша. Минулого року зібрали два мільйони 400 тисяч тонн кукурудзи. Врожайність була 70 центнерів з гектара.

На площі 11 гектарів поля науково-дослідного полігону інституту сільського господарства у Кропивницькому районі збирають кукурудзу при температурі мінус два градуси. Восени не встигли зібрати через дощі. Збирання кукурудзи при температурі від 7 градусів морозу до 0 не впливає на якість зерна, розповів завідувач відділу рослинництва інституту Назар Умрихін, зате дає зекономити на сушінні кукурудзи – дощі у вересні спричинили високу вологість зерна. Нині вологість кукурудзи, яку збирають, коливається від 21 до 25%, восени була 30-32%.

У господарстві з Кропивницького району встигли зібрати кукурудзу у жовтні. Врожайність менша за торішню, розповів агроном господарства Орест Гранат. Торік кукурудзою засіяли 300 гектарів, мали 110 центнерів з гектара. Каже, на зменшення врожайності вплинула не погода.

Цьогоріч посіяли 200 гектарів, зібрали 80 центнерів з гектара. Агроном вважає, нижча урожайність – через зменшення мінеральних добрив, які вносили.

кукурудза
Агроном Орест Гранат. Суспільне Кропивницький

Зі слів агронома, нині за тонну кукурудзи трейдери дають 5300 гривень. "Ми чекаємо ту ціну, яка буде нам цікава, хоча б вісім тисяч гривень".

Через вимкнення електроенергії якість продукції трохи впала, сказав Орест Гранат. "Сушка, яка є у нашому господарстві, могла за добу пересушити 120-130 тонн, але через те, що вимикали світло, сушили іноді 10-20 тонн".

Якщо не буде дощу, врожай кукурудзи господарства області зберуть до кінця цього тижня.

Читайте також

  • Кіровоградщина: як безсніжна зима та мороз впливають на посіви озимих
  • Аграрії Кіровоградщини посіяли вдвічі більше озимого ріпаку та менше пшениці
  • На Кіровоградщині ранні зернові посіяли за графіком і на більшій ніж торік території
  • У Кропивницькому районі вирощують посівний матеріал зернових для п'яти областей України
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок