"Скорочення на Кіровоградщині не буде", – 
керівник міжрегіонального офісу лісового господарства

"Скорочення на Кіровоградщині не буде", – керівник міжрегіонального офісу лісового господарства

"Скорочення на Кіровоградщині не буде", – 
керівник міжрегіонального офісу лісового господарства
Працівники Червононерубаївського лісництва у Кіровоградській області, липень, 2021. Суспільне Кропивницький

В Україні згідно з рішенням уряду реформують лісову галузь. Обласні управління лісового та мисливського господарства ліквідовують, натомість створили філії та регіональні офіси, які підпорядковуватимуться державному підприємству "Ліси України". Начальником Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства (входять Вінницька, Черкаська та Кіровоградська області) призначили Сергія Перов. Виконувати свої обов'язки він почав 2 січня цього року. Суспільне дізнавалось, що зміниться після реформи у лісовому господарстві Кіровоградщини.

Що відомо: Сергій Перов 1987 року народження. Закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування України у місті Київ. Спеціальність – інженер лісового господарства. Магістр. У 2010-2012 роках – інженер з охорони та захисту лісу, інженер лісового господарства Державного підприємства "Кам’янське лісове господарство" Черкаської області. У 2012-2022 роках – головний лісничий Чигиринського лісового господарства.

Які першочергові завдання стоять перед Вами, як керівником Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства?

Нині відбувається перша за 30 років реформа лісового господарства. Замість 24 управлінь лісового та мисливського господарства буде 9 міжрегіональних. Центрально-Західне управління (Вінниця) – це об’єднані управління Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей. Уже сформовано апарат такого управління в кількості 36 працівників, які живуть і працюють у трьох обласних містах.

Ми взяли непоганий старт. Вже виконуємо покладені на управління державою функції контролю за роботою 60 лісокористувачів та чималої кількості користувачів мисливських угідь на території трьох областей, надаємо адміністративні послуги. Господарча функція повністю відходить державному підприємству "Ліси України".

Головним завданням управління є забезпечення державного контролю у галузі лісового та мисливського господарства. Тому моє першочергове завдання, як керівника, організувати ефективну роботу контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів.

Розкажіть про Ваш досвід, яку посаду займали до цього призначення?

Враховуючи навчання у спеціалізованому вищому навчальному закладі, з лісовим господарством я пов’язаний вже 18 років. На практичній роботі – з 2010 року. За 12 років пройшов непогану школу у лісівників Черкащини, за що їм щиро дякую.

Щодо Кіровоградщини, чи скоротилась в регіоні кількість лісгоспів, і відповідно чи буде скорочення працівників?

Укрупнення лісгоспів на Кіровоградщині проведено ще у 2021 році. Після цього там працювали чотири державних підприємства лісового господарства: Голованівське, Долинське, Оникіївське та Чорноліське. В процесі реформування утворили чотири філії державного господарського підприємства "Ліси України", які зараз працюють.

Які зміни відбудуться в роботі лісового господарства регіону через реорганізацію?

Головна зміна – розмежування функцій, які контролюють та господарюють. Філії (в минулому держлісгоспи) працюють в межах сформованих раніше трудових колективів. Головними об’єктами господарської діяльності залишаються лісництва. Погіршення роботи лісового господарства Кіровоградщини в принципі не може бути.

Чи залишається у штаті працювати Наталія Ревенко (начальниця Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке перебуває у стадії ліквідації)?

Це питання не в моїй компетенції.

У зв’язку з війною в Україні чи вистачає працівників у лісовому господарстві, чи відчуваєте брак кадрів?

Кожен сьомий працівник лісової галузі України нині на фронті захищає державу. За ними зберігається робоче місце. А вся лісогосподарська діяльність організована так, щоб лісове господарство нормально функціонувало.

Чи завдається шкода через війну лісам та природно-заповідному фонду Центрально-Західного управління?

Наш регіон не є в зоні активних бойових дій. Значить, про пряму шкоду, нанесену лісовому господарству наших трьох областей, говорити не можна. Але ж є ще і непряма шкода. Заборонено, наприклад, полювання. Значить, відсутні певні фінансові надходження від мисливського господарства. У воєнний час ми не можемо регулювати кількість шкідливих диких тварин. І водночас проведений облік диких тварин свідчить про збільшення кількості зубрів, кабанів, оленів, ланей.

Читайте також

  • На період нересту. На Кіровоградщині вперше вводять заборону на вилов щуки
  • Росіяни застосовують нестандартні способи мінування. Піротехнік з Кіровоградщини розміновує деокуповані території
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок