Кіровоградщина: як безсніжна зима та мороз впливають на посіви озимих

Кіровоградщина: як безсніжна зима та мороз впливають на посіви озимих

Кіровоградщина: як безсніжна зима та мороз впливають на посіви озимих
. Суспільне Кропивницький

Зимове потепління протягом одного-двох тижнів, а потім похолодання до понад 15 градусів морозу можуть пошкодити посіви озимих, розповів Суспільному завідувач відділу рослинництва Інституту сільського господарства Назар Умрихін.

За словами Назара Умрихіна, через коливання температури на Кіровоградщині 2003 року загинули 70% посівів озимих. "Рослини погано перезимували, були пошкоджені морозами, а навесні був різкий перехід із весни у літо, і весняна засуха їх остаточно "добила”.

На науково-дослідному полігоні Інституту сільського господарства у Кропивницькому районі перевіряють, як 114 сортів озимої пшениці та 14 сортів озимого ячменю переносять нинішню зиму. Аналізують врожайність і радять аграріям, які сорти потрібно садити в регіонах з різними кліматичними умовами.

Нині загрози для озимих зернових культур тут поки не побачили, каже Назар Умрихін. Для озимої пшениці у розкущеному стані критична температура вимерзання становить 14-15 градусів, для рослин озимого ячменю та ріпаку – 10-12 градусів. Загрозою є потепління протягом одного-двох тижнів понад 5 градусів тепла, а потім похолодання до понад 15 градусів морозу: "Починаються ростові процеси у рослинах, що знижує вміст вуглеводів у клітинах, а це призводить до зниження зимостійкості рослин".

Стан пшениці в господарствах задовільний

Головний агроном господарства у Кропивницькому районі Орест Гранат розповів, від початку зими поля озимої пшениці — без снігу. Цього тижня додались морози — від 10 до 15 градусів. Хвилюється, що безсніжжя та мороз можуть вплинути на врожай.

Кіровоградщина: як безсніжна зима та мороз впливають на посіви озимих
Агроном Орест Гранат перевіряє стан озимих. Суспільне Кропивницький

Восени подбали, щоб рослини краще перенесли морози. "Перед зимою вносимо препарати для того, щоб "нагнати" більшу кількість цукрів у рослину і мінімізуємо будь-які обробітки ґрунту".

Поки станом озимої пшениці агроном задоволений.

Що відомо

Озимі культури аграрії Кіровоградщини сіяли з середини серпня до кінця листопада. Посіяли на 50 тисяч гектарів менше, якщо порівнювати з попереднім роком, розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

"Господарства переорієнтовуються під посів ріпаку, його посіяли більше, ніж торік, завдяки сприятливим погодним умовам. Вирощування зернових – це дороге виробництво".

Читайте також

  • Аграрії Кіровоградщини посіяли вдвічі більше озимого ріпаку та менше пшениці
  • На Кіровоградщині ранні зернові посіяли за графіком і на більшій ніж торік території
  • У Кропивницькому районі вирощують посівний матеріал зернових для п'яти областей України
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок