Аграрії Кіровоградщини посіяли вдвічі більше озимого ріпаку та менше пшениці

Аграрії Кіровоградщини посіяли вдвічі більше озимого ріпаку та менше пшениці

Аграрії Кіровоградщини посіяли вдвічі більше озимого ріпаку та менше пшениці
Фото: Суспільне Кропивницький

Порівняно з минулим роком аграрії Кіровоградщини вдвічі збільшили площі озимого ріпаку, а озимої пшениці посіють менше. Чому так та чи вистачить врожаю жителям області – читайте.

Керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова розповіла Суспільному: озимого ріпаку аграрії посіяли на 120% більше, ніж торік. Зменшилися площі під посіви озимої пшениці. "У нас поки немає остаточної цифри. Але для забезпечення харчових потреб населення нашої області – достатньо. Ми проаналізували залишки та нашу потребу. Будемо з продовольством", – прокоментувала керівниця.

Як проходить посівна

Закінчують сіяти озимий ріпак – посіяли на 90% запланованих площ. Почали озиму пшеницю. У господарстві Новоукраїнського району посівна розпочалась у середині серпня.

"Посіяли пшеничку ми 8 вересня, зерно вже пустило ростки", – сказав агроном господарства Олексій Родін. Паливно-мастильними матеріалами забезпечені. Вони подорожчали вдвічі, якщо порівнювати з цінами до вторгнення.

"Це позначиться на собівартості озимих. Якщо раніше паливо було 25 гривень, наразі воно 50. Цьогоріч ми здали озиму пшеницю за ціною приблизно 5 тисяч за тонну. Тогоріч була ціна 8 тисяч. Так як це хліб, ціна має бути не меншою за 10 тисяч", – підрахував агроном.

Раніше держава забезпечувала технікою, добривом та засобами захисту, сказав керівник господарства Микола Макодзеба. "Те ми поховали, а нового не створили. Треба, щоб була інфраструктура нового зразка: постачально-збутові кооперативи. Щоб вони підпорядковувалися власникам зерна. Тоді буде й конкурентоспроможна продукція, адже не буде додатково обкладатися податками".

Під час воєнного стану працюють державні програми підтримки аграріїв, сказала керівниця департаменту агропромислового розвитку. За її словами, Кіровоградщина – у п’ятірці лідерів зі залучення кредитів для польових робіт.

"У тому числі і пільгових. Державна підтримка працює, надають допомогу на гектар ріллі, яка є у користуванні. На один гектар – 3 100 гривень. Це стосується переважно малих і дрібних товаровиробників, хто має у своєму користуванні до 120 гектарів".

Читайте також

  • На Кіровоградщині ранні зернові посіяли за графіком і на більшій ніж торік території
  • У Кропивницькому районі вирощують зернові для п'яти областей України
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок