На випадок повного припинення подачі електроенергії міське відділення гемодіалізу у Кропивницькому готове працювати автономно сім днів. Про це Суспільному розповів завідувач відділення гемодіалізу Сергій Тельний.
Гемодіаліз – це процедура лікування ниркової недостатності, при якій відбувається очищення крові на діалізному апараті. Зменшення кількості чи часу процедур негативно позначається на стані здоров’я хворого, говорить Сергій Тельний.
Тричі на тиждень у кропивницький центр гемодіалізу на процедуру очищення крові приходять 75 хворих на хронічну ниркову недостатність. Дворазовий діаліз — це повільна смерть, вважає завідувач відділення: "Людина довго без цієї процедури жити не може. Пацієнти, які були на дворазовому гемодіалізі – вони були середнього ступеня важкості і важкі, зараз вони всі в задовільному стані".
Олег Нежурін приїхав у Кропивницький з Харкова. З його слів, від початку вторгнення Росії в Україну отримувати гемодіаліз там було неможливо: "В нас не було розхідного матеріалу, не підвозили, були постійні обстріли. І я з сім'єю виїхав. Тут ходжу на діаліз тричі на тиждень. Тривалість однієї процедури — мінімум чотири години".
Гемодіалізне відділення працює в три зміни з 6:00 до 23:00. Електрика тут була відсутня під час масованих атак, сказав завідувач. Через це ухвалили рішення скоротити пацієнтам діалізну сесію: "Враховували стан пацієнта, враховували моменти логістики. Скорочення сесії було не більше ніж на 30-40 хвилин. Кількість сесій не скорочували".
За словами завідувача відділення, під час знеструмлень усі гемодіалізні апарати працювали на дизельному генераторі, під’єднаному до системи. Він автоматично вмикався під час відключення електроенергії: "Генератор може чотири-п'ять годин безперебійно працювати, потім 15-20 хвилин триває техогляд і знов вмикаємо його на чотири-п'ять годин".
Процедура гемодіалізу неможлива без води. На добу для обслуговування відділення потрібні 12 кубометрів води, пояснив Сергій Тельний. Водопостачання у відділенні централізоване. У разі аварійного відключення воду підвозять з водоканалу.
Що відомо
- Зменшення кількості процедур гемодіалізу можливе за умов повного припинення подачі електроенергії понад сім днів, говорить керівник департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко. "Чисельність цих процедур може бути скорочена до двох на тиждень. Відповідно, пацієнту це повідомляється. Відбираються ті пацієнти, стан яких може бути переведений на інший режим гемодіалізу і гемодіафільтрації".
- В Кіровоградській області шість лікарень надають послуги гемодіалізу.
Читайте також
- Медична допомога під світло ліхтарів. Як на Кіровоградщині працює "швидка" без електропостачання.
- Кропивницькі хірурги вчаться оперувати хворих з найтяжчими вродженими патологіями серця.
- Чи готові лікарні Кіровоградщини до зими в умовах "блекауту".
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб