Пішов захищати Україну у 2014-му, потрапив у Дебальцевський котел, де отримав поранення. Переніс 20 операцій. У лікарні познайомився зі своєю майбутньою дружиною. Одружившись, переїхав за кордон. Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022-го, повернувся додому, бо не зміг дивитись по телевізору, як російська армія вбиває українців та руйнує його країну. Це історія жителя міста Долинська Кропивницького району Кіровоградської області Олександра Місюри. Після майже шести років життя в США нині він служить у теробороні. Свою історію у День Збройних сил України розповів Суспільному.
Колишній електрик, а нині сержант бригади територіальної оборони Олександр Місюра вчить бійців користуватися дроном. Він відповідає у бригаді за аеророзвідку. "Ми обговорюємо позиції, де краще заховатися, якими групами працювати".
Олександру Місюрі 34 роки. Вперше на фронт пішов вісім років тому, коли Росія напала на Україну.
"Пішов добровольцем під час третьої хвилі мобілізації. Проходив службу у 42-му батальйоні. Отримав чотири тяжкі поранення — обличчя, спини, руки та ноги при виході з Дебальцівського котла".
Після поранень переніс 20 операцій. У лікарні познайомився з майбутньою дружиною, яка прилітала з США провідати свого знайомого.
"Вона сказала: Можна я з тобою буду спілкуватися? — Приїхала на одну операцію, потім на другу. Через вісім місяців я кажу їй, слухай, не набридло тобі літати? Виходь за мене. Вона відповіла: Так".
У 2016 році дружина забрала Олександра в Чикаго. "Сказала – досить з тебе, продовжимо твоє лікування в Америці. У нас є будинок, сім’я, ми живемо в США майже шість років, маю там роботу".
За кордоном чоловік працював електриком. 24 лютого, коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, вирішив повертатись на батьківщину.
"Про це я сказав своїй дружині. У перший день вона забрала мої документи та гроші. Наступного дня, коли я приїхав з роботи, все повернула і запитала, чим може допомогти".
Зі слів бійця, дружина купила квиток і він вилетів з Чикаго у Варшаву. Так добирався в Україну.
"У літаку я познайомився з американцями, які також летіли в Україну воювати проти Росії. Коли я запитав у них, чому ви це робите, відповіли, що бачили по телевізору, як вбивають дітей і не можуть на це спокійно дивитись. Я допоміг їм дістатись до Львова".
В Україні Олександр записався в тероборону. Навчився керувати дронами. "З Чикаго, де я проживаю, мені допомагали дуже багато друзів: литовці та американці купували та передавали дрони. Аеророзвідка — це, передусім, бачити, що попереду тебе. Також дрон застосовується для корегування вогню".
Як аеророзвідник чоловік брав участь у боях у Луганській області. Пригадав, що найстрашніше було загинути у свій день народження 31 травня, коли росіяни обстрілювали українські позиції.
"У 2014-2015 роках, до початку повномасштабної війни, не було такого обстрілу, не було стільки авіації, крилатих ракет, важкого озброєння. У ті роки вони не бомбили мирне населення та інфраструктуру, як це роблять нині".
В Україні Олександр Місюра планує бути до перемоги. "Поки живий, ще бігаю, доти й буду воювати".
Читайте також
- З російського полону звільнили трьох військових з Кіровоградщини.
- "Вітя пообіцяв приїхати у гості". Директорка дитбудинку з Кіровоградщини, де виховувався звільнений з полону боєць.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб