"Вітя пообіцяв приїхати у гості". Директорка дитбудинку з Кіровоградщини, де виховувався звільнений з полону боєць

"Вітя пообіцяв приїхати у гості". Директорка дитбудинку з Кіровоградщини, де виховувався звільнений з полону боєць

Ексклюзивно
"Вітя пообіцяв приїхати у гості". Директорка дитбудинку з Кіровоградщини, де виховувався звільнений з полону боєць
Звільнений з полону боєць Віктор Діконенко/фото Інни Катюженко

1 грудня з російського полону звільнили українського захисника Віктора Діконенка. Хлопець родом з Онуфріївської громади Олександрійського району Кіровоградської області. Майже п'ять років він виховувався у дитячому будинку "Жива Перлина", розповіла Суспільному директорка закладу Інна Катюженко. За її словами, сьогодні (2 грудня) отримала від Віктора повідомлення, чекають його у гості.

1 грудня з російського полону звільнили 50 захисників України. Це — оборонці Маріуполя та "Азовсталі", полонені, які були в Оленівці та поранені в боях на Донецькому, Луганському, Запорізькому напрямках. Більшість з визволених українців мають поранення і травми. Деякі — з ампутованими кінцівками або не мають можливості рухатися. Наймолодшому зі звільнених бійців виповнилося 19 років, найстаршому — 59.

Після перебування у дитячому будинку Віктор Діконенко пішов на строкову службу, говорить директорка закладу.

У дитбудинку "Жива перлина" нині живе його молодший брат. Віктор дуже за нього хвилювався, тож завжди телефонував та був на зв'язку. З початку повномасштабного російського вторгнення бійця відправили у Маріуполь. Зв'язок з хлопцем зник у березні цього року.

"Дізнались, що Вітя перебуває у списках полонених, – розповідає Інна Катюженко. – Усюди телефонували, щоб з'ясувати, як йому можна допомогти. 1 грудня про його звільнення дізнались з новин, а вже сьогодні я отримала від нього повідомлення у соцмережі: "Самому не віриться, що я в Україні, на рідній землі". Тому чекаємо його в гості, пообіцяв приїхати до нас".

"Вітя пообіцяв приїхати до нас у гості". Директорка Онуфріївського дитбудинку, де виховувався звільнений з полону боєць
Віктор Діконенко з прапором України у день звільнення з російського полону 1 грудня. фото СБУ

Віктор Діконенко родом з села Петрівка Онуфріївської громади, розповіла Суспільному староста Наталія Борщик. Хлопець виховувався у багатодітній родині. Через те, що сім'я опинилась у складних життєвих обставинах, трьох синів відправили на виховання до дитячого будинку.

"У Збройних силах України також служать ще двоє його братів. На початку травня матері Віктора повідомили, що він вважається безвісти зниклий. Пізніше його дані побачили у списках полонених. Коли він приїде у рідне село, поки невідомо, бо усю інформацію самі дізнались з інтернету. Але ми дуже його чекаємо вдома".

Що відомо

1 грудня з російського полону звільнили шестеро українських захисників з Кіровоградської області. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Андрій Райкович. Це – Леонід Добровольський зі Світловодська, Юрій Личаний із Новомиргорода, Олександр Свербиус із Гайворона, Сергій Смик із села Макариха Кропивницького району та Ярослав Хрущов зі Смоліного.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок