Онкоцентр у Кропивницькому готовий до роботи в умовах відключень електроенергії

Онкоцентр у Кропивницькому готовий до роботи в умовах відключень електроенергії

Онкоцентр у Кропивницькому готовий до роботи в умовах відключень електроенергії
. Суспільне Кропивницький

Внаслідок російських обстрілів енергосистеми України, в Кіровоградській області, як і в інших регіонах, відключають електропостачання. Хірурги обласного онкологічного центру, що у Кропивницькому, готові до роботи в умовах відключень електропостачання. Для цього мають дизельний генератор, та потрібен ще один – більшої потужності, розповів Суспільному медичний директор закладу Ігор Макарук.

Щодня в онкологічному центрі роблять до 30 операцій. З 24 лютого їх кількість збільшилась – за словами медичного директора, лікують пацієнтів з Миколаївської, Херсонської та Харківської областей: "Майже вся східна Україна, яка втратила свої онкоцентри, перебазувалася до нас. Тому така велика кількість оперативних втручань".

Робота онкоцентру під час знеструмлень
Робота онкоцентру під час знеструмлень. Суспільне Кропивницький

Зі слів Ігоря Макарука, з 10 жовтня, коли почались масові обстріли енергосистеми України, в онкоцентрі були секундні відключення. Тоді вмикалась друга лінія подачі електрики: "На перемикання потрібна одна секунда. У нас є генератор. Якщо світла не буде, операційна, технічний поверх і реанімація все одно працюватимуть".

На випадок відключення обох ліній подачі електроенергії, онкоцентр має дизельний генератор, розповів інженер Юрій Тканов: "Він призначений для забезпечення операційного блоку і відділення реанімації. Запускається в автоматичному режимі, може працювати 12 годин безперебійно".

Робота онкоцентру під час знеструмлень
Дизельний генератор – на випадок відключення обох ліній подачі. Суспільне Кропивницький

Нині шукають благодійників, які б допомогли придбати більш потужний генератор для забезпечення електрикою всього онкоцентру.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок