Після повномасштабного вторгнення Іван Говорун разом зі своєю родиною переїхав у місто Благовіщенське Голованівського району та вирішив створити там бізнес – дитячий розважальний центр. Щоб реалізувати свій задум, подав заявку на грант від Міністерства економіки України та отримав схвалення. Як це було – розповів Суспільному.
24 лютого свої домівки мусили покинути багато українських сімей. Іван Говорун разом зі своєю дружиною та чотирирічним сином до повномасштабного вторгнення жили в Дніпрі. А після – вирішили переїхати в Благовіщенське, звідки чоловік родом. Там у місті живе його рідня: "У нас в Дніпрі відносно спокійно. Але вирішили їхати, щоб дитина взагалі не чула і не знала, що таке війна", – розповів про своє рішення Іван Говорун.
У Благовіщенському чоловік працював у місцевому парку: катав дітей на атракціоні "Машинки", який вони відкрили з дружиною. Проте більше місць, куди можна було б сходити з дітьми у місті немає, сказав чоловік: "У мене маленький син, а тут немає куди з ним піти. Взагалі. Є ресторани, бари. А для дітей – одне маленьке кафе на все місто".
Тому Іван Говорун вирішив створити дитячий розважальний центр. Щоб зрозуміти, чи це потрібно, зробив опитування у фейсбуці для місцевих. Питав й особисто. Розповів: більшість підтримали ідею: "Наші будні не повинні відбиватися на дітях. Багато хто думає: якщо війна, то діти мають ходити у чорних хустках. Їм не потрібно відчувати це на собі".
В інтернеті чоловік побачив інформацію про конкурс мікрогрантів, який створили Міністерство економіки спільно з Мінцифри, Держслужбою зайнятості та "Ощадбанком". Вирішив, що треба спробувати податися: "Для мене немає різниці, коли створювати бізнес. Якщо ти щось хочеш, бачиш можливість, то все можна".
Для участі у державній програмі чоловік зареєструвався через Єдиний портал державних послуг "Дія" та склав свій бізнесплан. Зібрав усі документи, відправив заявку та отримав схвалення.
Оскільки підприємець створить два робочі місця, він має отримати 250 тисяч. Їх витратить на обладнання для центру: ігрові приставки, атракціони, батути: "Нині я чекаю на гроші. Казали, два тижні, але поки відкладають. Ми все підлаштували під ці терміни, з постачальниками домовились. Зараз я не відкриваюсь, але плачу за оренду приміщення".
Що відомо
За інформацією заступниці начальника з профорієнтації обласного центру зайнятості Яни Баварської, на 6 жовтня заявки на отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу подали 261 людина. Схвалення на отримання грантових грошей отримали 24 жителя Кіровоградщини. Серед них як майбутні підприємці, так і ті, в кого вже є свій бізнес.
Найпопулярнішими напрямками, за якими отримали позитивні рішення, є переробна промисловість, оптова та роздрібна торгівля, організація харчування та професійна, наукова і технічна діяльність.
Середній розмір гранту становить майже 232 тисячі гривень.
Читайте також
- Щоб розвивати дітей та державу. Кропивничанка отримала грант на власний бізнес.
- У Кропивницькому розповідали, як створити свій бізнес під час війни.
- Післявоєнне відновлення Кіровоградщини куруватиме Норвегія.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб