Щоб розвивати дітей та державу. Кропивничанка отримала грант на власний бізнес

Щоб розвивати дітей та державу. Кропивничанка отримала грант на власний бізнес

Щоб розвивати дітей та державу. Кропивничанка отримала грант на власний бізнес
Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивничанка Олександра Ткаченко отримала мікрогрант Грант — це гроші, що надаються на безповоротній основі некомерційним організаціям або фізичним особам на реалізацію соціальних проектів, благодійних програм, на проведення досліджень, навчання, на інші суспільно корисні цілі з наступним звітом про їх використання та результати зміни ситуації.від Міністерства економіки України на ведення власного бізнесу. Тепер створить у місті дитячий садок та буде розвивати дітей змалечку, розповіла вона. Чому наважилась на це під час війни та як отримати таку допомогу – читайте далі.

Про власний дошкільний заклад Олександра Ткаченко мріє більше десяти років. Тому цьогоріч підготувала бізнесплан та подала його на конкурс мікрогрантів, який створили Міністерство економіки спільно з Мінцифри, Держслужбою зайнятості та "Ощадбанком". У результаті – стала однією з трьох переможців з Кіровоградської області.

У дитсадку підприємиця хоче втілювати STEAM-освіту. "Наші діти зможуть свої знання одразу практикувати. Наприклад, якщо ми вивчаємо склад числа або рахунок, ми можемо використати одразу столи для Lego Еducationпідрозділ данського виробника розвиваючих іграшок Lego Group, який розробляє набори для професійного педагогічного застосування на базі деталей конструктора Lego, а також спеціальні освітні методики та програмне забезпечення.", – розповіла Олександра.

Сума гранту – 250 тисяч гривень. Їх Олександра витратить на створення робочих місць та обладнання. До початку роботи дитсадка оформила ліцензію на провадження освітньої діяльності: "Чому вирішила саме зараз – наштовхнули можливості, які дає держава. По-перше, єРобота. Це проєкт, який можна написати і відправити в "Дію". Також хочеться якось допомагати державі: сплачувати податки, які будуть йти і на підтримку армії, надавати робочі місця".

Хто і як може отримати грант на свій бізнес

Проєкт Олександри Ткаченко, як й інших переможців, буде фінансуватись з державного бюджету, сказав заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян. Щоб взяти участь у конкурсі та отримати грант, треба подати заяву через додаток "Дія", сформувати бізнесплан та надіслати потрібні документи: "Потім "Ощадбанк" робить перевірку за певними критеріями. Далі ці документи надходять до державного центру зайнятості, який ухвалює рішення: виплатити чи не виплатити мікрогрант".

Мінімальна сума такої допомоги, сказав – 50 тисяч гривень:"Якщо отримувач планує створити одне робоче місце, тоді максимальна сума не буде перевищувати 150 тисяч гривень. Якщо два робочих місця – то 250 тисяч гривень. Цьогоріч на цю програму виділили п'ять мільярдів гривень для всієї України".

Скільки українців вже зареєструвались

На власну справу у сервісі "Дія" прийняли майже шість тисяч заявок, розповів керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік. Проте заявки також приймають на різні справи: на сад, на теплицю, на переробне підприємство, на стартап: "На садівництво до 400 тисяч гривень за гектар, на теплицю – до семи мільйонів гривень за два гектари. Якщо ми говоримо про переробне підприємство, то кількість відходів, які будуть від російської техніки, від розвалених будинків, може сягати восьми мільйонів гривень".

Отримають мікрогрант понад пів тисячі заявників.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок