У Кропивницькому перейменували педуніверситет. З чим це пов'язано

У Кропивницькому перейменували педуніверситет. З чим це пов'язано

У Кропивницькому перейменували педуніверситет. З чим це пов'язано
. Фото: Вікіпедія

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Винниченка у Кропивницькому перейменували на Центральноукраїнський Державний університет. З чим пов'язані зміни, розповів ректор університету Євген Соболь.

За його словами, з назви прибрали формулювання "педагогічний", бо половина спеціальностей, яку дозволяє отримати навчання в університеті – не педагогічні. "До того ж, ми маємо намір розширити спектр спеціальностей ще більше. І усі вони теж мають різні напрямки, але не мають відношення до педагогіки. Тобто, перейменування логічне. Абітурієнти мають розуміти, що університет пропонує значно більше, ніж педагогіка", – сказав Євген Соболь.

В університеті з'явились 10 нових спеціальностей, зокрема психологія бізнесу, логістика, економічна безпека, робототехніка.

Педагогічний напрямок, за словами ректора, підсилили: "Підписані з керівниками громад меморандуми передбачають навчання майбутніх учителів, підвищення кваліфікації педагогів, які працюють в школах сьогодні".

Перейменування підтримали колектив університету і наукова рада та Міністерство освіти.

Що відомо

Навчання в Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка розпочали з 8 серпня. З 25 грудня 2022 року до 5 лютого 2023 року триватимуть канікули.

Читайте також

  • Права людей під час війни та протидія пропаганді. Дітей Кіровоградщини вчитимуть оновленій "Громадянській освіті"
  • Без Пушкіна, але з Булгаковим. Якою буде зарубіжна література у школах Кіровоградщини
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок