Без Пушкіна, але з Булгаковим. Якою буде зарубіжна література у школах Кіровоградщини

Без Пушкіна, але з Булгаковим. Якою буде зарубіжна література у школах Кіровоградщини

Без Пушкіна, але з Булгаковим. Якою буде зарубіжна література у школах Кіровоградщини
Фото: Суспільне Кропивницький

У цьому навчальному році зі шкільної програми вилучили три десятки російських авторів. Тепер, зокрема, не вивчатимуть Пушкіна, Лермонтова та Достоєвського. Ким замінили і хто залишився, Суспільне Кропивницький дізнавалося.

З нового навчального року оновили шкільні програми з восьми предметів. Це історія України, Всесвітня історія, основи правознавства, захист України, Основи здоров’я, громадянська освіта, географія та зарубіжна література.

Міністерство освіти вилучило усі твори російських письменників з програми 6-11 класів, розповіла завідувачка лабораторії інституту післядипломної освіти Олена Ревнивцева.

"Вилучили всі твори Пушкіна, Крилов у шостому класі, Чехов "Хамелеон", "Товстий і худий", вірші Окуджави "До побачення, хлопчики" і Сімонова "Чекай мене", Бикова "Альпійська балада", в десятому класі "Злочин і кара" Достоєвського".

Замість російських вивчатимуть твори сучасних закордонних поетів і письменників. Обирали теми, які хвилюють дітей, сказала завідувачка. "Це твори про відносини батьків і дітей. Наприклад, Анна Гавальда "35 кіло надії", "Буба". Про булінг: "Діти Ноя" Емануеля Шмітта. Це твори про війну".

Міністерство освіти залишило у програмі російських письменників, чия творчість або біографія тісно пов’язані з Україною – це Микола Гоголь та Володимир Короленко. Про кого із них розповідати дітям – вирішують вчителі.

"У шостому класі вивчатимуть "Сліпий музикант" Короленка. У дев'ятому класі "Собаче серце" Булгакова. У програмі для додаткового читання в 11 класі залишили Ільфа та Петрова "12 стільців" і "Бабин Яр" Кузнєцова".

Твір Булгакова "Собаче серце" вивчається за вибором учнів і вчителя.

Що думають учні та вчителі

В 11 класі знам’янської школи не вивчатимуть Булгакова. Раніше на вивчення його роману "Майстер і Маргарита" виділяли 5-6 навчальних годин. Замість нього читатимуть твір французького письменника Альбера Камю "Чума".

Також повністю із європейської лірики прибрали "срібну" добу: Блок, Ахматова, Маяковський, Пастернак, Мандельштам. Більше годин дали на Аполінера, Гарсія Лорке і Марію Рільке", – розповіла вчителька зарубіжної літератури Світлана Грабовська.

Вважає, нині, як ніколи, доцільно вилучити зі шкільної програми російських поетів і письменників. "У душі такий біль, що не хочеться називати ім’я російського письменника. Прийняти зараз я їх не можу".

Одинадцятикласниця Валерія Грекова не хоче вчити російські твори. "У десятому класі ми вивчали роман Достоєвського "Злочин і кара", де головний герой постав перед вибором: йому бути вбивцею чи жертвою. Він обрав бути вбивцею. Сьогодні російський народ зробив такий же вибір. Українці йдуть іншим шляхом. Ми маємо розірвати всі зв’язки, які ще досі поєднують нас з російським світом".

Читайте також

  • Коли будуть канікули у школах Кіровоградщини
  • У Кропивницьких школах немає груп продовженого дня
  • Кропивницькі учні ходять у школу з двома наплічниками
  • Не надрукували. У Кропивницькому п’ятикласники вчаться без паперових підручників
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок