"Це дорослі хлопці, але вони хочуть тепла і звістки з дому, а ми, виходить, як ниточка, яка пов’язує їх", – так розповідає про зустрічі з українськими захисниками водій Дмитро Павєльєв. Він з 2014-го возить допомогу на передову.
Дмитро Павєльєв їздить на передову двічі-тричі на тиждень, і так з 2014-го року. Везе одяг, продукти, спорядження, все, що просять українські бійці.
"Чужі хлопці дивляться на тебе, як на брата і на рідну людину, – розповідає Дмитро. – І чекають від тебе тепла, і як обіймаєш їх, то таке відчуття, що вони побували дома. Діти пишуть листи і вкладають у шоколадки різні привітання. То хлопці брали ці листи, виходили, щоб їх ніхто не бачив, читали і плакали".
Після вторгнення Росії водій об’їздив усю лінію розмежування: "Машина витягувала нас з Бучі, ми були і в Ірпені, і в Гостомелі. Вже замінили в ній двигун бо, як то кажуть, метал не витримує. Люди витримують. Бо це наш дім". У машині Дмитро Павєльєв збирає шеврони підрозділів, яким привозили допомогу: "Тут і Азов, і Ірпінь, і Буча".
У дорогу Дмитро завжди вирушає зі своїм напарником Володимиром Скрипниченко – так безпечніше. "Ми вивозили наших хлопців, ліворуч і праворуч – сепаратисти. І він вліво дивиться, я – вправо, і педаль в підлогу, а по-іншому не можна", – розповідає Володимир Скрипниченко.
Дмитро Павєльєв згадав історію, яка трапилась в 2016 році під Волновахою: "Було скошене поле. Їхати де хочеш можна, ми їдемо, перед нами виїжджає автомобіль червоного кольору, з Донецькими номерами і їде прямо лоб в лоб. До останнього він не звертав. Вирішили – їдемо. Б’єм, то б’єм. Бо ніхто не хотів зупинятись і здаватись. То прямо перед нами, думав зіткнення буде, він поїхав праворуч. Це був такий, мабуть, жест – зупинити, налякати".
Дмитра Катерина Колтунова – співзасновниця громадського простору "Кроп:Хаб", де збирають поміч військовим, називає незамінним водієм. "Він відповідає за той фронт роботи, який важливий в нашій волонтерській діяльності, тому що без логістики не буде того циклу завершеного, який ми змогли вибудувати. І його досвід безцінний".
Читайте також
- У Кропивницькому діти з інвалідністю роблять окопні свічки для захисників
- Батько шістьох дітей з Кропивницького пішов захищати Україну попри три відмови у військкоматі
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб