У Кропивницький евакуаційним потягом з міста Покровськ Донецької області привезли переселенців із зони бойових дій. Курує обов’язкову евакуацію міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Вона була на вокзалі. Суспільне бачило, як прийняли людей.
Евакуаційний потяг прибув у Кропивницький за графіком. Його зустрічали десять бригад "швидкої". Серед пасажирів були діти і люди, яким складно пересуватись.
За словами начальника Кіровоградської обласної війкової адміністрації Андрія Райковича, людей розселятимуть у соціальних гуртожитках, в школах і дитсадках, які не будуть задіяні в начальному процесі, у приватних будинках: "Використовуватимемо весь житловий фонд – не лише обласного центру, а й усіх районних центрів, міст і сіл області. Наші школи й дитсадки, які заповненні на 50-70%, мають бути оптимізовані і також надавати послугу для людей".
Автобусами людей відвезли у гуртожитки.
Двох людей, у одного з яких стався епілептичний напад, госпіталізували, сказав директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.
Провідник Роман Дмитренко до Кропивницького з евакуаційним потягом приїхав вперше. Зі його слів, зазвичай, його потягом людей відвозять до Львова: "Дай бог, скоро закінчиться це. У нас лікарі їхали. Проходили, питали, кому допомога потрібна. А так – спокійно".
Пасажири потяга
Олександр із Сєверодонецька має осколкове поранення. Після трьох операцій з дружиною жили у шелтері в Дніпрі. У Кропивницький привезли кота: "Ми ще у березні евакуювались, просто я в лікарні лежав. Осколки діставали з ноги. Поранення отримав, коли за хлібом вийшов".
Ігор Тульгун з братом та літнім сусідом приїхали з Бахмутського району. Чоловік пересувається лише на візку. Жив під обстрілами два місяці: "Влучили в сарай "Градами". Поїхали ми 13 липня, два тижня були в Дніпрі, а потім сюди направили. Там лишились людей десять на все село".
Тетяна Мезелюк приїхала з двома дітьми: "Були в Бахмуті, потім – Покровськ, тепер сюди. І квартиру, і будинок, і собаку – все лишили. Лише сумки схопили і кішку".
Анатолій Кравченко працював на соляній шахті у Соледарі, під час війни поховав дружину. Сказав, що не очікував теплого прийому у Кропивницькому, бо не звик до такого: "Війни не витримала, хворіла (дружина – ред.), немає. Немає, мабуть, і шахти, де працював. Бо б’ють по шахтах. Кажуть, що знищать усю інфраструктуру Соледара. Б’ють "Градами", використовують фосфор. Горять гаражі, машини. Я не знав, що в Україні є такі люди (як у Кропиваницьому – ред.), бо звик до злості, до бойні".
Що відомо
На Донеччині розпочалася обов'язкова евакуація.
За інформацією Ірини Верещук, з Донецької та Луганської областей потрібно евакуювати 220 тисяч людей. Виїзд з районів евакуації безкоштовний: "Дехто розповідає, що з лютого немає світла. Не треба чекати, треба переконувати один одного. Я кожного зустрічаю і прошу дзвонити рідним і казати, щоб приїхали сюди. Маломобільні, хворі, діти – всі сюди. Укрзалізниця все зробила, щоб були безкоштовні місця, окремі вагони. Ми маємо евакуювати 50 тисяч дітей. Бахмут, Краматорськ, Слов’янськ, уся неокупована частина. Ми і з окупованої чекаємо".
Читайте також
- У селі на Кіровоградщині для переселенців облаштували більше пів сотні будинків.
- На Кіровоградщині компенсацію за працевлаштування переселенців отримали 200 роботодавців.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб