"Іскандери" надзвичайно швидко вилетіли і прибули до цілей". В ЗСУ прокоментували обстріл Кропивницького

"Іскандери" надзвичайно швидко вилетіли і прибули до цілей". В ЗСУ прокоментували обстріл Кропивницького

"Іскандери" надзвичайно швидко вилетіли і прибули до цілей". В ЗСУ прокоментували обстріл Кропивницького
. Транспортна машина оперативного тактичного ракетного комплексу "Іскандер". Фото: Wikimedia Commons

Ймовірно, 28 липня Кропивницький атакували російські "Іскандери", сказав Суспільному речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат. Коли тип ракет встановлять та чому повітряна тривога у місті пролунала майже одночасно з вибухами?

Юрій Ігнат розповів, інформація про тип ракет може різнитися у дні, коли російські війська обстрілюють міста більш інтенсивно, ніж зазвичай. Нагадаємо, голова обласної військової адміністрації Андрій Райкович повідомив, обстріл вівся ракетами типу "Калібр".

"За нашими даними, – сказав Юрій Ігнат, – у Кропивницькому все ж було застосовано ракети типу "Іскандер" - "Іскандер-К", які є крилатими ракетами. Вони летять на надзвичайно низькій відстані від землі, що дуже ускладнює виявлення таких ракет".

Ракети запустили з тимчасово окупованої території, говорить Юрій Ігнат. "Недалеко від Кропивницького. Вони надзвичайно швидко вилетіли і прибули до своїх цілей".

Через ці причини ракети зафіксували невчасно. "Імовірно, саме тому не була повітряна тривога вчасно зафіксована. Такі реалії, що противник може їх приховано швидко застосувати і не завжди вдається сповістити".

"Іскандери" не відрізняються від ракет типу "Калібр", говорить Юрій Ігнат. Вони мають ту ж саму швидкість, траєкторію польоту близько від землі, можуть огинати рельєф місцевості під час польоту. "Швидкість шалена, – каже речник. – Там до восьми тисяч км/годину. Така ракета за рахунок швидкості і своєї маси є надзвичайно руйнівною".

"Іскандером" називають тип установки для пуску. Вони вважаються більш потужним озброєнням, що потенційно можуть запустити ядерні боєголовки. Сказати точно про тип ракети можна буде, поглянувши на маркування двигуна. "Переконаний, що у Кропивницькому на місці працюють вибухотехніки, які уже знайшли уламки ракет, візуально там є номер цієї ракети. Тоді це буде точно відомо".

Що відомо

"Іскандер" – сімейство балістичних оперативно-тактичних ракетних комплексів класу земля-земля, розроблених в РФ. Вперше представлений 1999 року. Максимальна дальність ураження цілі балістичними ракетами – не менше 500 кілометрів. Стартова маса ракети – 3,8 тонни, маса бойової частини – 480 кілограмів, довжина – 7,2 метра, діаметр – 920 міліметрів, інтервал між запусками, для пускової установки з двома ракетами – одна хвилина, швидкість ракети після початкової ділянки траєкторії – 2100 метрів за секунду.

Читайте також

  • "Думали – літак, потім сильний вибух". Мешканці кропивницької п'ятиповерхівки розповіли про пошкодження від авіаудару 28 липня
  • Зруйнований приватний будинок, у чотирьох багатоповерхівках і школі – вибиті вікна. Це наслідки ракетного обстрілу Кропивницького, який відбувся вранці 23 липня.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок