64-річний Віктор Коваленко з міста Баштанка Миколаївської області перечікує обстріли у родичів в селі Соколівське Кропивницького району Кіровоградської області. До російського вторгнення чоловік торгував на ринку квітами та займався творчістю: писав вірші та музичні твори. Нині залишився без роботи. Зі слів Віктора, тепер, через постійні обстріли рідного міста, не знає, чи буде куди йому повертатися додому.
Життя розділилось на "до" і "після"
У Баштанці Віктор Коваленко має квартиру у п'ятиповерхівці. Внаслідок ракетного удару, обстрілу градами та з артилерії у його помешканні зачепило лоджіюПерекрите й огороджене у плані з трьох боків приміщення, відкрите в зовнішній простір., пошкодило склопакет: "Вікна вціліли, лоджію тимчасово зашив фанерою. У сусідів після "прильотів" вибило шибки. Вони витратили гроші і замінили їх, але через три дні знову те саме сталось. У березні в Баштанці тиждень не було світла, газу та води. Але наші комунальники усе оперативно полагодили. Два місяці сиділи без інтернету та мобільного зв'язку. Хвала небесам, що ми не були в окупації".
На Кіровоградщину запросила тітка
До російського вторгнення у Баштанці жили 16 тисяч людей. З 24 лютого з міста виїхали половина жителів. Перечекати постійні обстріли у Кіровоградській області чоловіка запросила його рідна тітка: "Вона давно запрошувала, але я зволікав. Складалось враження, що росіяни вже відчепились від Баштанки – запрацювали магазини, ринок, життя все одно триває. А тут, через декілька днів спокою – знову "прильоти". Квіти – це такий делікатний товар, нині ніхто їх не купує. Люди думають, де б придбати хліба і до хліба. Тож нині моя торгова точка закрита, і я приїхав до рідні".
Приїхав у паралельну реальність
Прямого автобусного сполучення між Баштанкою та Кропивницьким немає, чоловік їхав через Кривий Ріг Дніпропетровської області. Зі слів Віктора, у нього склалось враження, що приїхав у паралельну реальність: "Навіть тут я прислухаюсь до кожного звуку. Дратує, коли після 21:00 у Соколівському, з настанням темряви, скрізь світить світло, у нас такої легковажності немає. У Кропивницькому люди розслаблені, не дотримуються маскувального режиму, а це елементарні речі, які рятують життя".
Затриматись у Кропивницькому Віктор Коваленко планує до кінця липня: "Коли їхав у ваш регіон, спіймав себе на думці, а чи буде мені куди провертатись, чи вціліє моє житло, що я там застану. Останні "прильоти" були за 400 метрів від мого помешкання. Тримаю зв'язок зі своїми сусідами. Якби щось трапилось, вони б мені уже зателефонували".
Читайте також
- "Після війни понад усе мрію обійняти свою бабусю". Переселенка з Запорізької області.
- У Кропивницькому переселенка заплатила за оренду квартири, але її не заселили. Поліція розбирається.
- "Треба жити далі". Переселенці з Луганщини відновили бізнес у Кропивницькому.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб