Перейти до основного змісту
Переїзд підприємств на Кіровоградщину. Досвід великого та малого бізнесу

Переїзд підприємств на Кіровоградщину. Досвід великого та малого бізнесу

Переїзд підприємств на Кіровоградщину. Досвід великого та малого бізнесу
. Полімер

В Україні більше 900 підприємств, які подали заявку державі на релокацію (переїзд) бізнесу з місць, де ведуться бойові дії у більш безпечні. Про це в етері Українського радіо Кропивницького розповіла директорка Регіонального фонду підтримки підприємництва Ольга Ковальова-Алокілі. До урядової програми релокації входить Кіровоградська область. Що це означає для регіону, а також розповідь керівників підприємств, які вже ухвалили рішення про переїзд до Кропивницького – "Полімер" та "Магія бісеру" читайте у матеріалі Суспільного.

Кіровоградська область чекає на підприємства, виробництва, ФОПи, які готові переїхати до регіону, говорить Ольга Ковальова-Алокілі. "Включення до державної програми релокації Кіровоградської області означає, що область може запрошувати бізнес до регіону. У нас є майданчики, де ми можемо їх розміщувати. Ми створили такий перелік об’єктів нерухомості, і коли з'являються бажаючі до нас переїхати, ми користуємось цією базою місць, де вони можуть розміститись".

Таку базу збирають в обласній адміністрації, говорить керівниця фонду. "Одні з перших про такі місця сповістили обласну адміністрацію Знам'янська громада, активно шукає такі підприємства Олександрія. Реєстр ще остаточно не сформований, чекаємо активності від громад. Це можливість для нашого регіону, бо переїзд таких підприємств означає, що податки будуть надходити до бюджетів тих територій, на яких вони розташовані та працюють".

Підприємства переїжджають з Харкова, Донецької та Луганської областей, говорить керівниця фонду. Великі – у Кропивницький, бо вони мають запит на площі дві, три тисячі квадратних метрів.

"Полімер"

Таку велику площу шукає харківське підприємство "Полімер", вони виготовляють поліетиленове пакування, розповів керівник підприємства Юрій Прончаков. "Ми розглядаємо Кропивницький, бо це велике місто на іншій стороні Дніпра. Вивчаємо питання логістики, споживача. Підбираємо приміщення, для роботи нам потрібні певні комунікації".

У Кропивницькому підприємство поповнюватиме штат працівників, говорить керівник. "Частину ключових спеціалістів ми зможемо перевезти з Харкова. Інших плануємо набирати на місці. Ми ще думаємо, яку частину підприємства зможемо перевезти. Якщо говорити про виробничу частину, то може знадобитися близько 20 чоловік. Якщо говорити про такі лінії, як сортування, наприклад, то там потрібно набагато більше працівників. Будемо намагатись зберегти харківський рівень зарплатні. Якщо у нас працює людина, це десь біля 20 тисяч гривень".

Підприємство "Полімер", окрім виробництва, займалось переробкою сировини, яка утворювалась унаслідок сортування сміття. Роботу у цьому напрямку хочуть продовжувати у Кропивницькому.

Після закінчення бойових дій підприємство, швидше за все, лишиться у Кропивницькому, каже Юрій Прончаков. "Великі затрати його перевозити. Думаю, переїзд підприємства, "посилить" Кропивницький".

"Магія бісеру"

Торгова марка з Донецької області "Магія бісеру" розробляє схеми для вишивок. Керівниця підприємства Вікторія Тривайло говорить, обрали Кропивницький, бо мають тут знайомих. Заявку на релокацію до державних органів оформили. "Але час "піджимав", тому вирішили самі орендувати приміщення. Для роботи нам потрібні широкоформатні принтери. Реалізуємо продукт у мережі. Місто нам подобається, чи залишимось – побачимо".

Ольга Ковальова-Алокілі розповідає, представники малого бізнесу, окрім пошуку площ для розміщення виробничих потужностей, часто звертаються до фонду за консультацією. "Представники мікробізнесу зазвичай потребують роз'яснення, наприклад, куди звернутися для зміни групи ФОПів, тому що вони погано знають місто. Крім того, якщо вони хочуть розширити свій бізнес, ми готові це профінансувати. Наприклад, коли підприємство втратило обладнання".

За словами керівниці фонду, вони готові надати кредитні кошти на строк до трьох років безвідсотково. Вклад власника – не менше 25 відсотків. "У фонді є такі заявки, але поки це тільки з Кіровоградщини. Наприклад, є швейне підприємство, вони набрали нових 10-15 людей, і потребують додаткового обладнання".

Ольга Ковальова-Алокілі говорить, що Кіровоградська область, яка традиційно є аграрною, має потенціал для розвитку промислових об’єктів. "Більшість підприємств, яке переїжджають, хочуть на захід України, але я їм кажу: "Коли така когорта їде туди, ви там можете загубитись, а ми тут вас приймемо, проведемо за руку, ви будете тут особисто всіх знати, бо область не велика, а ми вас. Власники орендних площ готові надавати пільги, готові співпрацювати".

Ще одна галузь, підприємствам якої готові допомогти та яка має потенціал для розвитку в області – вирощування овочів, вважає Ольга Ковальова-Алокілі.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Топ дня

Вибір редакції

На початок