Перейти до основного змісту
Релігійна громада Аджамки вирішила перейти до Православної церкви України. Скільки триватиме процес

Релігійна громада Аджамки вирішила перейти до Православної церкви України. Скільки триватиме процес

Доповнено
Релігійна громада Аджамки вирішила перейти до Православної церкви України. Скільки триватиме процес
. Фото з фейсбук-сторінки Андрія Лавруся

Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Аджамка Кропивницького району вирішив перейти з Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату до Кропивницької єпархії Православної церкви України. Про це розповіла голова громади Тетяна Зайченко.

16 квітня 347 жителів релігійної громади Аджамської громади з дев’яти сіл зібралися та одноголосно проголосували за перехід до Православної церкви України. "Були активні віряни, які займалися цим. Зібрали 1200 підписів. Потім були збори. В суботу усі одноголосно ухвалили перехід до ПЦУ", – говорить голова громади.

Релігійна громада Аджмамки вирішила перейти Православної церкви України. Скільки триватиме процес
Релігійна громада Аджамки голосує за перехід до Православної церкви України. Фото з фейсбук-сторінки Андрія Лавруся

Після ухвалення релігійною громадою такого рішення, юридично перехід триває протягом місяця. Про це розповів єпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк. "Проте, коли громада зможе зайти у храм, залежить від багатьох речей. Якщо священник Московського патріархату буде боротися зі своєю громадою, це займе певний час, поки триватиме суд. Може буди від місяця до року. Наприклад у Бірках – три роки".

За словами Тетяни Зайченко, настоятель Храму в Аджамці відмовився переходити зі своєю громадою до ПЦУ. За словами єпископа, з настоятелем не спілкувався та його позицію не знає. "Якщо священник підтримує свою громаду та переходить в ПЦУ, ми з радістю приймаємо. Ми розуміємо, що це нелегко. Але маємо хороші приклади: отець Іоан Гойдош з Капітанівки та отець Володимир з Панчевого".

На Вербну неділю в Аджамку приїхав священник з Кропивницького. Чи пустили його у храм, єпископ не знає. На Великдень до вірян поїдуть отець Петро з отцем Йосипом з обласного центру. "Нині опікуватимуться громадою наші священники, а далі ми з вірянами оберемо настоятеля".

Архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іосаф сказав Суспільному, що релігійна громада села проти переходу в ПЦУ. "Аджамський храм нікуди не переходив. Релігійна громада храму категорично проти. Перейти вирішила громада села, яку зібрала староста. Вони хотіли заволодіти храмом. Релігійна громада залишається вірною Українській Православній Церкві".

Що відомо

  • 17 квітня, у неділю християни західного обряду (Римо-Католицька Церква) святкують свято Воскресіння Христового, у цей же день православні українці святкують свято Входу господнього в Єрусалим – Вербну Неділю.
  • 24 квітня, у неділю православні та греко-католики святкуватимуть Світле Христове Воскресіння – Великдень.
  • З 15 по 23 квітня юдеї України відзначають свято Песах – Єврейську Пасху

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок