Родина з Попасної Луганської області три дні їхала на обстріляній машині в Кропивницький район Кіровоградської області. Вони оселилися у будинку в селі Лозуватка. За нього не платять. Кажуть, вперше з моменту вторгнення Росії в Україну, виспалися без обстрілів і бомбардувань.
Сергій Іващенко разом зі Світланою Галкою виховують двох доньок. Учотирьох три дні їхали туди, де немає обстрілів і бомбардувань. Їх автомобіль обстріляний. Пощастило, що в момент обстрілу в салоні нікого не було, каже чоловік.
"Машина стояла в гаражі, коли щось важке впало у дворі – чи міномет, чи снаряд, щось важке".

Коли виїжджали з Попасної, зібрались за годину – взяли дитячі речі, посуд і документи.
Світлана Галка говорить, 3 березня розбомбили їхню квартиру, тоді родина переїхала до бабусі у приватний будинок. Там почалося ще гірше. “Відключили світло, газ, зв'язок, діти сиділи у ковдрах в підвалах, без їжі. 18 березня снаряд влучив у сусідній будинок і він почав палати. У нас вдома вилетіли всі вікна. Ми що змогли, кинули в машину і під мінами, обстрілами, градами виїхали з міста, дістались до Бахмута, стали посеред дороги і не знали, куди далі подітися, була просто істерика”.
Після того, як заспокоїлись, каже жінка, поїхали в Дніпро, а на наступний день в Полтаву.
"Випадково побачили оголошення про те, що тут чоловік здає будинок переселенцям. Говорить, умови у будинку хороші: є ліжка, тепло, газове опалення, світло. Для нашої ситуації умови шикарні. Опинились тут зовсім в іншому світі, тиша, вперше за увесь час спали спокійно вночі, не підстрибуючи від пострілів”.

Жінка розповідає, менша донька – їй 4 роки, після того як почалися обстріли, погано спить, часто плаче, вночі істерики.
Старшій Єлизаветі десять, дівчинка вірить що коли-небудь повернуться додому.
“Я стояла на вулиці, бабуся продавала хліб, а я їй допомагала, і прямо біля нас пролетіло щось велике, схоже на кулю, було дуже страшно, прямо осколки летіли, все трусилось. У мене запитали, чи будемо їхати, я сказала треба їхати, тут небезпечно, все розбили”.
Після перемоги України родина планує повернутись додому.
Читайте також
- За кожну людину 450 гривень. Кропивничани, як прихистили переселенців, отримають компенсацію
- Продукти, одяг та засоби гігієни переселенці можуть отримати в гуманітарному центрі Кропивницького, який облаштували у спортивній школі №3. Про це розповіла координаторка центру Інга Дуднік. Суспільне дізнавалось про роботу центру та як там отримати допомогу.
- Куди їхали, не знали. Головне було вибратись з-під обстрілів, врятувати доньку та кішку Соню – згадує жителька Луганської області, яка нині мешкає в Кропивницькому. Її поселили в гуртожитку. Таких як вона там 36.
- Новини Кіровоградської області 22 березня
- Новини Україна 22 березня
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб