Щорічно в Кіровоградській області мисливців стає більше на 200-400 чоловік. Про це Суспільному розповів заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кваша в етері Українського радіо Кропивницького. Скільки можна вполювати звірів за день та чи були у цьому році порушники?
Сезон полювання на диких парнокопитних тварин розпочався 6 листопада, триватиме він до 26 грудня. Полювати можна у суботу та неділю.
Полювання на хутрового звіра розпочалося 14 листопада триватиме до 16 січня 2022 року. Полювати на хутрового звіра можна в неділю.
Згідно автоматизованій системі “Хантер”, 24450 жителів області мають посвідчення мисливця. За даними обласного управління, щорічно участь у сезоні полювання беруть дев’ять тисяч людей: "Не всі, у кого є посвідчення, здійснюють полювання", – каже Олександр Кваша.
Скількох тварин можна вполювати
Для полювання на кабана, на козулю та на оленя видають ліцензію. На одну ліцензію можна вполювати одну парнокопитну тварину. Так само за один день один мисливець може вполювати одну хутрову тварину. "Лисицю та вовка можна і більше, тому що звірі відносяться до хижих тварин і наносять шкоду мисливському господарству", – розповів Олександр Кваша.
Кожного року після завершення сезону полювання у 31 мисливському угідді області (загальна площа яких 1 мільйон 960 гектарів) проводять облік диких тварин. На них працюють 210 єгерів. Олександр Кваша говорить, кількість тварин, які можуть вполювати мисливці, змінюється кожен рік, в залежності від даних, які надають єгері у лютому.
Контроль за дотриманням правил сезону полювання. Хто за цим стежить?
Перед початком полювання в області утворюються 22 спеціалізовані бригади з охорони державного мисливського фонду та боротьби з браконьєрством. До їх складу входять працівники державної лісової охорони, поліцейські, працівники природоохони, а токож єгерська служба. Ці бригади виїжджають у мисливські угіддя, контролюють дотримання мисливцями правил полювання і поводження з мисливською зброєю.
Кожен мисливець який перебуває на полюванні повинен мати з собою такі документи:
- посвідчення мисливця;
- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушення правил полювання;
- дозвіл на користування мисливською вогнепальною зброєю;
- дозвіл на добування диких тварин;
- паспорти на собак мисливських порід, якщо вони є.
Олександр Кваша говорить, якщо у мисливця немає хоч одного з цих документів, складають протокол про адміністративне порушення. "Штраф у розмірі від 102 до 1020 гривень, якщо повторно порушить правила полювання, то від 1020 до 2040 гривень".
Скільки порушень зафіксували у цьому сезоні полювання
З початку сезону бригади зареєстрували 72 порушення. На порушників склали штрафи на суму 9 400 гривень. Це були мисливці без документів, або вони здійснювали полювання у заборонений час.
14 листопада зареєстрували випадок браконьєрства. Під час спільного рейду екоінспекції і працівників Компаніївського лісгоспу виявили мисливців, які без документів вбили козулю і фазана.
Що відомо
- Щоб отримати дозвіл на полювання, потрібно звернутися в управління лісового господарства і скласти іспит. Дозвіл може отримати будь який житель, який зареєстрований в Кіровоградській області і якому виповнилося 18 років.
- Правила полювання затвердженні наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України. Вони не змінні з 2011 року.
Читайте також
- Лісівники Кіровоградщини виростили на продаж 31 тисячу новорічних дерев.