Тести для мисливців: на Кіровоградщині з 20 не здали троє

Тести для мисливців: на Кіровоградщині з 20 не здали троє

Тести для мисливців: на Кіровоградщині з 20 не здали троє Pixabay

У Кіровоградській області 17 жителів склали іспит для мисливців. Екзаменували в управлінні лісового господарства. Щороку в регіоні посвідчення мисливця отримують пів тисячі людей, розповів заступник начальника управління лісового та мисливського господарства Олександр Кваша.

О 10:00 ранку 20 чоловіків отримали екзаменаційні білети. Вони мають відповісти на 24 питання на знання правил полювання, відповідальності за порушення, надання першої домедичної допомоги та про особливості поведінки тварин. З трьох варіантів відповідей треба обрати один.

Дмитро Соломєєв складає іспит вдруге. Говорить, перший раз не вистачило однієї правильної відповіді, питання пов’язані з правом, були складні. “Хочу стати повноцінним мисливцем. Вже зброя є. Тільки мисливського квитка немає”.

Учасник іспиту Богдан Роіна каже: до іспиту готувався, читав питання, теорію. ”Для тих, хто в цьому знається – не дуже складно. Питання всі про тваринництво, про зброю”.

Іспит тривав 15 хвилин. На перевірку одного білета витрачають до хвилини, каже екзаменатор Євгеній Слюсаренко. З 24 питань, потрібно дати відповідь правильно на 19. Якщо менше, іспит не зараховується.

“Відповіді з екзаменаційного білету вносимо в нашу автоматизовану систему “Хантер”, база даних автоматично перевіряє його на помилки. І показує, що цей мисливець не склав іспит, тому що допустив більше 5 помилок”.

Євгеній Слюсаренко пояснює, в інформаційну систему “Хантер” занесено близько 500 запитань. “Людина, яка хоче стати мисливцем, приходить до нас та надає дані, які ми заносимо в цю систему. Потім база даних формує йому самостійно білет. Ми не можемо втручатися в запитання в цьому білеті. Так само ми не можемо вплинути на перевірку цих білетів”.

Говорить: після успішного складання іспиту, система створює електронну картку мисливця. В неї заноситься інформація про наявність зброї, мисливських собак, трофеїв, членство в мисливській організації та наявність порушень.

Додає: база слугує для того, щоб видавати щорічно контрольну картку обліку здобутої дичини та порушень правил полювання, яку мисливець має щорічно змінювати.

Термін її дії з 1 травня поточного року по 30 квітня наступного року. Після того, як закінчується термін дії картки, мисливець має прийти, сплатити адміністративну послугу та державне мито. Посвідчення, яке видається вперше, видається на необмежений термін дії.

Участь у тестуванні безкоштовна, каже Олександр Кваша. “Якщо мисливець успішно склав іспит, він оплачує 50 гривень за посвідчення мисливця, 10 гривень за контрольну картку та 1 гривну 70 копійок за державне мито”.

Іспит сьогодні не склали троє людей. Щодо кількості спроб перескласти екзамен, обмежень немає.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди