Перейти до основного змісту
Гайворонській центральній міській лікарні не вистачає балонів з киснем – головний лікар

Гайворонській центральній міській лікарні не вистачає балонів з киснем – головний лікар

Доповнено
Гайворонській центральній міській лікарні не вистачає балонів з киснем – головний лікар
. ks.dsp.gov.ua

У місті Гайворон Кіровоградської області Центральній міській лікарні не вистачає балонів з киснем. Про це Суспільному розповів головний лікар Олександр Скрипник.

За його словами, на 24 листопада в лікарні залишилося п'ять балонів з киснем.

"18 листопада у Гайворонській громаді ми організували благодійну акцію "Допоможи: заможний – бідному, здоровий – хворому!" Влаштували її, щоб зібрати гроші на закупівлю кисневих концентраторів. Але наразі у нас склалася критична ситуація і ми більше потребуємо балонів з киснем. Вони потрібні не тільки для хворих на коронавірус, пневмонії, але й для реанімації та пологового. Ми обдзвонили усіх постачальників та виробників кисню в радіусі 100 кілометрів, але його не має".

Олександр Скрипник сказав, що місяць тому один балон кисню коштував від 300 гривень, на сьогодні його продають від 800 гривень і вище.

Нині у гайворонській лікарні інфекційні ліжка розгорнули у трьох відділеннях. Там лікуються 70 хворих на гострі пневмонії, з них дев'ять – діти. У 22 пацієнтів підтверджений коронавірус. За словами Олександра Скрипника, майже всі хворі є кисневозалежними.

"Наразі у лікарні є 29 кисневих концентраторів, плануємо докупити ще десять. За останні два місяці – це з середина вересня і середини листопада лікарня витратила на купівлю кисню понад пів мільйона гривень. За сім днів проведення благодійної акції зібрали чотири тисячі гривень".

Начальник департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олег Рибальченко розповів Суспільному, що постачальник привіз у лікарню кисень.

"Кисню вистачить на сьогодні-завтра. У подальшому постачальник теж планує забезпечувати гайворонську лікарню киснем. Така ситуація склалася тому що, першочергово киснем забезпечують госпітальні бази. А вже потім надлишкові балони постачальники передають невеликим лікарням".

Читайте також

Топ дня
Вибір редакції
На початок