Багатодітна родина зі Смоліного заборгувала за гуртожиток. Чому та чим це загрожує

Багатодітна родина зі Смоліного заборгувала за гуртожиток. Чому та чим це загрожує

Багатодітна родина зі Смоліного заборгувала за гуртожиток. Чому та чим це загрожує
. Суспільне: Кропивницький

На вулиці з чотирма дітьми боїться опинитися родина Гладирів із селища Смоліне Новоукраїнського району Кіровоградської області. Живуть у гуртожитку, який утримує селищна рада, чоловік працює на Смолінській шахті. Розповів, що через постійні затримки зарплати не може вчасно сплачувати за проживання і комунальні послуги. Накопичені борги, зі слів Валерія, сплачує щоразу, як отримує зароблене, але щомісяця ситуація повторюється, бо зарплату затримують знову. Суспільне дізнавалось про суму боргу, які шляхи погашення заборгованості бачить голова громади та чим загрожує непогашення.

У 2021 році гуртожиток взяли на баланс селищної ради. За словами директора комунального підприємства ”Смолінський добробут” Миколи Дзюби, в гуртожитку мешкають 119 людей. Більшість з них – шахтарі з сім’ями. Сказав, що мешканці за проживання в гуртожитку розраховуються невчасно, через що боржників відключають від електропостачання: ”Є борги і по 12 тисяч, і по 13, і по сім. На 1 жовтня, коли ми почали відключення, борг по гуртожитку складав 96 тисяч гривень”.

Борг родини Гладирів

Валерій Гладирь з дружиною і чотирма дітьми мешкають в гуртожитку. Найстарша донька живе окремо. В оголошенні, яке висить у коридорі гуртожитку, написано, що родина Гладирів заборгували за оренду житла сім тисяч 697 гривень 12 копійок.

Зі слів Валерія, заборгованість накопичується, коли на шахті, де він працює, затримують зарплату. За проживання у гуртожитку та комунальні послуги за жовтень 2021 року, сказав, має заплатити більше двох тисяч гривень: ”Остання платіжка прийшла на суму 2080 гривень. Трохи шахта виплатила нам, а перед цим два місяці не платила. Прийшли люди, відімкнули нам електроенергію. А в гуртожитку все електрифіковано. Їжу готували в сусідній секції гуртожитку”.

Заробітна плата чоловіка, з його слів – 10 тисяч гривень. За жовтень її не отримав. За чотирьох неповнолітніх дітей щомісяця одержує 1700 гривень, на харчування витрачають шість тисяч. Дружина не працює: ”Чекаю з шахти перерахунку, щоб платити далі. Просто страшно, що мене викинуть звідси разом з дітьми”.

За словами Валерія Гладиря, іншої роботи в селищі немає. Їхати на заробітки не планує, бо хоче виховувати дітей.

Мешканцям гуртожитку пропонують додатковий заробіток

Щоб мешканці гуртожитку розрахувались з боргами, їм пропонують сезонні роботи – розповів голова Смолінської громади Микола Мазура: ”Обкошування газонів, прибирання аварійних дерев і опалого листя. Чомусь ніхто з боржників не кидається на такий заробіток. Можна ж за місяць, у вільний від роботи час, заробити чотири тисячі гривень”.

Про заборгованість родини Гладирів голова громади, сказав, знає: ”Виникає думка, що ця родина просто за плечима дітей ховається. Тому що тато і мама мають можливість заробляти більше, а не скаржитись, що на шахті на місяць чи півтора затримали зарплату”.

Державна допомога багатодітній родині

За словами Миколи Мазури, на оплату комунальних платежів родина Гладирів щомісяця отримує 635 гривень допомоги від держави: ”Це близько 50% від суми, яку має заплатити ця родина. Та все одно виникла заборгованість”.

Валерій Гладирь сказав, що гроші державної допомоги, поки не отримував зарплату, витрачав на продукти: ”Монетизація за ті два місяці пішла, визнаю. Бо мені треба було годувати дітей”.

Що відомо

  • За словами юриста Юрія Деркаченка, звільнення і пошук іншої роботи не звільнить боржника від погашення заборгованості за оренду житла та комунальні послуги: ”Рано чи пізно, протягом трьох років – це строк позовної давності – надавач послуг звернеться до суду щодо стягнення боргу. Людина ще й сплачуватиме судовий збір, платитиме за юридичні послуги. Тому краще погасити борг”.
  • За який час Смолінська шахта підприємства ”Східний гірничозбагачувальний комбінат” заборгувала зарплату Валерію Гладирю та про причини заборгованості Суспільне питало директора шахти Ігоря Кириченка. Зустрітися зі знімальною групою він відмовився, сказав звертатися до керівництва комбінату. На ім’я виконувача обов’язків генерального директора підприємства Сергія Шовгелі 10 листопада відправили інформаційний запит. Через відрядження директора відповідь нададуть пізніше – телефоном сказала працівниця підприємства Тетяна Гожуляніна.

Читайте також

На початок