У Кіровоградській обласній лікарні відновило роботу інфекційне відділення

У Кіровоградській обласній лікарні відновило роботу інфекційне відділення

У Кіровоградській обласній лікарні відновило роботу інфекційне відділення
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому закінчили ремонт в інфекційному відділенні обласної лікарні. Ремонтували його за гроші обласного бюджету. Це два мільйони гривень, сказала Суспільному головна лікарка Лариса Андреєва. Як змінилось відділення після ремонту, показала завідувачка Олена Смірнова.

Будівля інфекційного відділення обласної лікарні у Кропивницькому наприкінці червня 2021 року тріснула навпіл. Через аварійність пацієнтів перевели в інший корпус.

Відділення розраховане на 30 пацієнтів. Шість місць тут реанімаційних, решта – з підведеним киснем до кожного ліжка. До ремонту киснем могли забезпечити 20 хворих, говорить завідувачка відділення Олена Смірнова. Сьогодні у це відділення почали переводити хворих на коронавірус.

"Переведення пацієнтів буде поетапним. Реанімаційні ліжка залишаться у попередньому приміщенні, тому що хворі дуже важкі і не витримають переїзд сюди. До відремонтованого відділення будуть переводити пацієнтів, які не потребуватимуть підключення до апаратів штучної вентиляції легень. І вже звідси їх виписуватимуть додому".

Нині в обласній лікарні лікують 66 хворих на коронавірус. За словами завідувачки, 30 відсотків з них – це пацієнти старші 60 років. "Більшість з них не вакциновані. Щеплені від коронавірусу один-два відсотки, 16 людей підключені до апаратів штучної вентиляції легень ".

"Червону" зону в інфекційному відділили дверима, їх раніше не було. Для медпрацівників у санпропускнику передбачили місце, де вони переодягаються у захисні костюми щоб працювати у "червоній" зону. Це – палати інтенсивної терапії та реанімаційної.

У відремонтованому відділені реконструювали електричну мережу, яка забезпечує роботу апарату штучної вентиляції легень, дозиметрів та іншого приладдя реаніматологів.

За словами Олени Смірнової, у корпусі, в якому на час ремонту відділення перебували хворі на коронавірус, відкриють ще одне інфекційне відділення на 40 ліжок.

Читайте також

На початок