Будівля інфекційного відділення обласної лікарні у Кропивницькому тріснула навпіл

Будівля інфекційного відділення обласної лікарні у Кропивницькому тріснула навпіл

Будівля інфекційного відділення обласної лікарні у Кропивницькому тріснула навпіл
Суспільне: Кропивницький

Будівля інфекційного відділення обласної лікарні у Кропивницькому тріснула навпіл. Це відділення з початку карантину облаштували для лікування людей з коронавірусом. Розраховане воно на 30 людей. Через аварійність будівлі пацієнтів переводять в інший корпус лікарні.

Перевозять з відділення в інший корпус хворих з коронавірусом медики у захисних костюмах. Біля пацієнтів – балони з киснем та маски.

Тріщина пішла від стелі до низу через два поверхи – показала головна лікарка Лариса Андреєва. "Пішло посилення цієї тріщини, я переживаю за те, що можуть бути якісь непоправні речі. Переводимо пацієнтів, які на апаратах ШВЛ, і які знаходяться на кисні, аби не наробити біди".

У щілину в будівлі потрапляв дощ, могли залетіти птахи, розповіла лікарка. "Ми запінили, але все воно валиться. До весни цього не було, за декілька місяців пішла тріщина "тягнути" корпус".

Лікар Євген Грималюк працює у цьому відділенні. "Я тут з початку коронавірусу, більше року. Йду по сходам і вони тріщать, що я можу сказать?"

Будівлі понад пів століття, каже Лариса Андреєва. "Руйнуватися почала років 9-10 назад. Мені пояснили будівельники, що на глибині 6-7 метрів поряд з приміщенням знаходяться старі каналізаційні мережі, які зруйновані, підмивають сам корпус".

Останній рік пацієнти скаржаться, що чують тріск стін, каже лікарка. "В 2018 році я все-таки добилась, що управління капітального будівництва провели дослідження тут, був проект, кошторис був складений на всі ці аварійні роботи. І цьогоріч 1,5 мільйона виділені, щоб усунути цю аварійність. Проектна документація є, але ж потрібно переглядати, бо 18-й рік і 21-й – вартість геть інша. Мільйона, звичайно, не вистачить".

Перевозять хворих з інфекційного відділення в приміщення, яке не має умов інфекційного відділення. "Там немає боксів. Відділення розраховане на 30 пацієнтів, палата інтенсивної терапії на трьох, але зараз там сім пацієнтів, шість у важкому стані на апаратах ШВЛ", – говорить лікарка.

З обласного бюджету виділили 1,5 мільйони гривень, каже керівник обласного департаменту капітального будівництва Олександр Мільто. Раніше не виділили, бо не було фінансування. Реконструкція і ремонт відділення коштуватимуть в декілька разів більше, говорить він. "Лікарня просить, щоб ми в цьому році виконали роботи. Це мінімум два місяці проектування, півтора місяці – процедура закупівлі з визначенням підрядної організації. Ми маємо дістати інженерні мережі, які не виконують свою функцію, старі, дають підтікання, замінимо ці мережі. Підключимо їх до будівлі, закриємо дорожнє покриття і обов’язково посилимо фундаменти".

Про об’єми та строки робіт можна буде говорити, коли почнуть будівельні роботи. "Ми побачимо, якого розміру ця проблема і скільки грошей треба для її повного подолання", – сказав Олександр Мільто.

На час будівельних робіт інфекційне відділення законсервують, приміщенням не користуватимуться.

На початок