У п'яти школах Кіровоградщини проводять "модульну фізкультуру" з різними видами спорту

У п'яти школах Кіровоградщини проводять "модульну фізкультуру" з різними видами спорту

У п'яти школах Кіровоградщини проводять "модульну фізкультуру" з різними видами спорту
. Суспільне Кропивницький

У п’яти школах Кіровоградської області з 305 проводять уроки фізкультури за програмою нової української школи. Це проєкт міністерства освіти, називається "Модульна фізкультура". Розпочався цього навчального року у п’ятих класах пілотних шкіл. Нова програма містить понад 40 варіантів модулів з різних видів спорту. Які з них використовувати на уроках, обирають вчитель разом з дітьми. З наступного року викладати фізкультуру по-новому мають у всіх п’ятих класах українських шкіл. Суспільне розповість, як змінились уроки і що таке модулі.

У кропивницькій школі №25 після розминки перший модуль – діти повинні зайняти вільний обруч на підлозі, вирішивши математичну задачу. Далі – смуга перешкод. Наступне завдання – з елементами волейболу.

“Ми склали модуль – волейбол і поєднали рухливі ігри. Як бачимо, для дітей це дуже цікаво. Також ми застосовуємо математичну компетентність. У нас була рухлива гра, де школярі рахують. Я говорю 2 додати 2, буде 4. І потім діти самі рахують і стрибають чотири дитини в обруч", – каже вчитель фізкультури Ярослав Васільєв.

Урок триває 45 хвилин. По завершенні кожна дитина підходить до столу і за допомогою червоних, зелених та синіх карток оцінює, чи сподобався їй урок фізкультури.

“Коли були старі уроки, ми займалися тільки киданням м’яча та бігали. Зараз ми граємо в активні ігри та перекидаємо як у волейболі м’яч", – каже учениця 5 класу Дарина Єсипак.

За словами Ярослава Васільєва, оцінок дітям на уроках фізкультури не ставлять.

“Вчитель може виокремити направляючого, якого він ставить. Якщо казати дітям: ти от молодець, а ти – не молодець, то це якось їх пригнічує. Коли вони оцінюють самі себе, це дуже чудово, тому що вони самі бачать свою роботу і знають, як відпрацювали”.

За словами консультанта Кропивницького центру професійного розвитку педагогічних працівників Олексія Коваленка, в Кіровоградській області у п'яти школах цей проєкт впровадили на рік раніше, ніж в інших.

"Модуль – це види спорту, які можна використовувати на уроках фізичної культури. Особливість в тому, що цей модуль повинен змінюватися кожну чверть. Наразі є 44 модулі фізкультури".

Такі уроки фізкультури за програмою нової української школи відбуваються тричі на тиждень.

Читайте також

На початок