У Кропивницькому судяться проти забудови скверу в центрі міста

У Кропивницькому судяться проти забудови скверу в центрі міста

У Кропивницькому судяться проти забудови скверу в центрі міста
. Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому відбулось перше судове засідання у справі забудови скверу "Центральний". Позивачка – адвокатка Олена Резніченко вимагає визнати недійсним договір оренди скверу, який укладала міська рада з товариством з обмеженою відповідальністю "Укрсфера", бо вважає його незаконним. Міськрада Кропивницького не встигла підготувати пояснення до суду, Олена Резніченко каже – справу затягують.

Розглядали справу у Ленінському районному суді. Суддя Владислав Драний ухвалив рішення оголосити перерву в судовому засіданні і дати представнику відповідача –міськраді Кропивницького – строк для обґрунтування своєї позиції.

Представник міської ради Володимир Покаленко клопотав про продовження строку подачі доказів. "Справа в тому, що я, як уповноважений представник міської ради, отримав документи у справі вчора ввечері. В силу того, що в нас складна система документообігу. Тому я не мав змоги ознайомитись з документами, які необхідні мені для обґрунтування нашої правової позиці".

Олена Резніченко вважає, що міськрада має юридичний відділ і він повинен забезпечити супровід судового засідання. "Це свідчить про те, що відділ міської ради не зацікавлений в тому, щоб розгляд справи відбувся у відповідний час".

Представники орендаря скверу "Центральний" прислали електронне клопотання з проханням відкласти підготовче засідання. Причина – позивну заяву не отримали, тож "Укрсфера" не зможе в строк до проведення до підготовчого засідання надати письмові пояснення.

Після засідання суду Ольга Резніченко розповіла Суспільному: позов в суд подала, щоб зберегти сквер. "Я вимагаю дотримання екологічного свого права. Передаються в оренду землі територіальної громади – зона зелених насаджень, а в цьому договорі, який уклала міська рада, зазначається, що це землі житлової громадської забудови. І я, як юрист розумію, що це є не законним. Я звернулася до громадської організації "Озеленення Кропивницького", ці всі документи, мені надали вони".

Голова громадської організації "Озеленення Кропивницький" Надія Паливода розповіла, що позов колективний: "Просто його подавав адвокат. Міська рада продовжує готувати дозвільні документи на будівництво, на вирубку частини скверу, яка на вулиці Преображенська. Це дві тисячі квадратних метрів, там вже йшлося про 25, чи може більше дерев. Просто буде закатано в асфальт майже половина скверу".

Читайте також: В Центpальнoму сквеpі Кpoпивницькoгo opганізували акцію "Деpева дивляться на нас". На деревах намалювали очі. Ідея – привернути увагу громадськості до проблеми вирубки дерев у сквері

Заступник міського голови Кропивницького Олександр Мосін каже, готують проєктну документацію для будівництва закладу харчування та реконструкції скверу. Розповів, що пропонував інвестор: "На території буде забудований об’єкт харчування, і частина цього скверу буде з благоустроєм".

Міська рада підписала меморандум про співпрацю з орендарем ділянки центрального скверу, каже Олександр Мосін. "Спочатку ми говоримо про благоустрій і озеленення, а потім про будівництво об’єкту харчування, але будь-які питання, які виникають – це тільки з дозволу громади нашої. Фахівці підприємства, які проводили огляд, визначили дерева, які потрібно видалити, кількість я зараз не скажу".

Площа скверу – 63 сотки. Кропивничани, з якими поспілкувалась журналістка, мають протилежні думки. "Мені здається, краще, щоб був сквер. Так, тут потрібно навести лад, але хай буде сквер, бо МакДональдз – це багато людей", – сказала Ірина Шевченко. Людмила Чіпурко вважає: "Хай би був і МакДональдз, але, щоб дерева якісь збереглись, щоб була зона відпочинку".

Наступне судове засідання у справі забудови скверу відбудеться 8 листопада.

Журналіста Суспільного поспілкувалась телефоном з уповноваженим директора товариства з обмеженою відповідальністю "Укрсфера" Дмитром Костишиним. Він сказав, що коментар стосовно забудови скверу нададуть завтра.

Читайте також

На початок