На ”помаранчевій” Кіровоградщині додаткових карантинних обмежень не вводитимуть

На ”помаранчевій” Кіровоградщині додаткових карантинних обмежень не вводитимуть

На ”помаранчевій” Кіровоградщині додаткових карантинних обмежень не вводитимуть
. unsplash.com

На території Кіровоградської області, яка з 26 вересня перебуває у ”помаранчевій” зоні адаптивного карантину, додаткові протиепідемічні заходи не вводитимуть. Про це розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук. Суспільне дізнавалось про причини переведення області в ”помаранчеву” зону та кількість госпіталізованих хворих на коронавірус у двох госпітальних базах Кропивницького.

За словами Надії Оперчук, відповідно до постанови уряду, ”помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки в області встановився автоматично, бо два дні поспіль був перевищений показник рівня госпіталізації: ”Встановлений рівень є сигнальним рівнем, додаткові протиепідемічні заходи не вводяться. Ввели його через динаміку госпіталізації. На 27 вересня він становить 60,5%, базовий рівень – 50%”.

Головна санітарна лікарка сказала, що впродовж 20-26 вересня в області госпіталізували 130 людей з підозрою на COVID-19: ”За сім днів, з 13 по 19 вересня, їх було 81. Це перевищення на 60,5%. Інші показники, встановлені для ознак рівня епіднебезпеки відповідають ”жовтій” зоні: захворюваність не перевищує 75 випадків на 100 тисяч населення і, на ранок 27 вересня, становить 42. Рівень завантаженості ліжок з киснем – 12,3%, базовий показник – не більше 65%”.

Центральна міська лікарня, Кропивницький

У лікарні перебувають 32 хворих на коронавірус. Це вдвічі більше, ніж минулого тижня – розповів Суспільному директор лікарні Олександр Артюх. Четверо з них – у реанімації, підключені до апаратів штучної вентиляції легень: ”Є троє дітей – 11, 15 і 17 років. У двох з них – інвалідність, але ситуація під контролем. Вільних місць – близько 200, ми готові до чергової хвилі збільшення пацієнтів”.

Обласна лікарня, Кропивницький

Завідувачка інфекційного відділення Олена Смірнова розповіла, що менше ніж за тиждень кількість госпіталізованих хворих на коронавірус збільшилась з 20 до понад 30 людей: ”Багато ”важких” пацієнтів, вони переважають над пацієнтами середньої і легкої важкості. Причина – пізня госпіталізація”.

Що відомо

На ранок 27 вересня в Кіровоградській області зареєстрували 21563 випадки захворювання на коронавірус, 20114 людей одужали, 887 померли від ускладнень.

Читайте також

На початок