Перейти до основного змісту
Хутір Надія. Програма театрального фестивалю "Вересневі самоцвіти" на суботу

Хутір Надія. Програма театрального фестивалю "Вересневі самоцвіти" на суботу

Хутір Надія. Програма театрального фестивалю "Вересневі самоцвіти" на суботу
. Суспільне: Кропивницький

У суботу, 25 вересня основною локацією Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти", який триватиме з 20 до 26 вересня, стане хутір Надія. Там можна буде послухати музику, поезію, побувати на презентації книжкових видань, спробувати себе у гончарстві чи ткацтві, побачити театральні вистави різних жанрів та один відеофільм. Його зняли за участі акторів театру імені Кропивницького.

На хуторі Надія розташований заповідник-музей Івана Тобілевича (Карпенка-Карого). Це – село Миколаївка у Кропивницькому районі. З Кропивницького і назад їздитимуть автобуси, проїзд в яких безкоштовний. О 9:00 від плoщі Бoгдaнa Хмельницькoгo вони від'їдуть з Кропивницького, пoвеpтaтимуться o 15:00, розповів режисер свята Євген Курман.

Локація 1. 9:30. Виставка-продаж робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Локація 2. 9:30 – 11:00. Музичний вернісаж від оркестру та солістів Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Кропивницького.

Локація 3. Гончарне коло. Майстер-класи з виготовлення гончарних виробів.

Локація 4. Виступ театру малих форм. "Муніципальний театр сатири" та "Резонанс".

Локація 5. Виступ театральної студії "Маска".

Локація 6. Ткацький верстат. Майстер-клас з виготовлення ткацьких виробів.

Локація 7. Книжкові самоцвіти. За участі видавництва "ІМЕКС", книгарні "Є" та обласних бібліотек.

Локація 8. Майданчик вільної поезії.

Локація 9. О 10:00 Юрій Тітов,"Пригоди маленького автомобільчика". Вистава Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.

Локація 10. Презентація книжкових видань сучасної української драматургії за участі Неди Нежданої та Олега Миколайчука-Низовця.

В цей день презентують фільм "Один день з життя Івана Каpпенка-Каpого" (на головному фото – процес знімання). Його режисер, Євген Курман так розповідає про роботу, в якій зіграли актори театру імені Кропивницького: “Він (Іван Карпенко-Карий- ред.) писав п’єси і землеробив, поєднував в собі творче і землеробське. Так виник цей сюжет і думка реконструювати в історичних реаліях на хуторі, де він реально жив, один день з його життя. Ми дозволили собі художній відступ від реальної правди. П’єсу “Хазяїн”, яку він написав у 1900 році, він не читав своїм братам на хуторі Надія, він поїхав в Полтаву і там її представив. А ми зробили навпаки: що вони приїхали до нього, приїхали побачитись”.

Читайте також: Як проходили зйомки фільму "Один день з життя Івана Каpпенка-Каpого"

Дві сцени з цього фільма зіграють актори "вживу". За сцену їм правитиме площа перед будинком Карпенка-Карого. Презентація відеофільму відбудеться на головній сцені, де встановлять екран.

Повна програма фестивалю тут.

Читайте також

Топ дня
Вибір редакції
На початок