У суботу, 25 вересня основною локацією Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти", який триватиме з 20 до 26 вересня, стане хутір Надія. Там можна буде послухати музику, поезію, побувати на презентації книжкових видань, спробувати себе у гончарстві чи ткацтві, побачити театральні вистави різних жанрів та один відеофільм. Його зняли за участі акторів театру імені Кропивницького.
На хуторі Надія розташований заповідник-музей Івана Тобілевича (Карпенка-Карого). Це – село Миколаївка у Кропивницькому районі. З Кропивницького і назад їздитимуть автобуси, проїзд в яких безкоштовний. О 9:00 від плoщі Бoгдaнa Хмельницькoгo вони від'їдуть з Кропивницького, пoвеpтaтимуться o 15:00, розповів режисер свята Євген Курман.
Локація 1. 9:30. Виставка-продаж робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
Локація 2. 9:30 – 11:00. Музичний вернісаж від оркестру та солістів Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Кропивницького.
Локація 3. Гончарне коло. Майстер-класи з виготовлення гончарних виробів.
Локація 4. Виступ театру малих форм. "Муніципальний театр сатири" та "Резонанс".
Локація 5. Виступ театральної студії "Маска".
Локація 6. Ткацький верстат. Майстер-клас з виготовлення ткацьких виробів.
Локація 7. Книжкові самоцвіти. За участі видавництва "ІМЕКС", книгарні "Є" та обласних бібліотек.
Локація 8. Майданчик вільної поезії.
Локація 9. О 10:00 Юрій Тітов,"Пригоди маленького автомобільчика". Вистава Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.
Локація 10. Презентація книжкових видань сучасної української драматургії за участі Неди Нежданої та Олега Миколайчука-Низовця.
В цей день презентують фільм "Один день з життя Івана Каpпенка-Каpого" (на головному фото – процес знімання). Його режисер, Євген Курман так розповідає про роботу, в якій зіграли актори театру імені Кропивницького: “Він (Іван Карпенко-Карий- ред.) писав п’єси і землеробив, поєднував в собі творче і землеробське. Так виник цей сюжет і думка реконструювати в історичних реаліях на хуторі, де він реально жив, один день з його життя. Ми дозволили собі художній відступ від реальної правди. П’єсу “Хазяїн”, яку він написав у 1900 році, він не читав своїм братам на хуторі Надія, він поїхав в Полтаву і там її представив. А ми зробили навпаки: що вони приїхали до нього, приїхали побачитись”.
Читайте також: Як проходили зйомки фільму "Один день з життя Івана Каpпенка-Каpого"
Дві сцени з цього фільма зіграють актори "вживу". За сцену їм правитиме площа перед будинком Карпенка-Карого. Презентація відеофільму відбудеться на головній сцені, де встановлять екран.
Повна програма фестивалю тут.
Читайте також
- Надія Тарковська одружилась із Іваном Карпенком-Карим всупереч волі батьків. Разом вони заклали хутір, який Іван Карпович хотів зробити найкрасивішим місцем в Єлисаветградській губернії.
- У Кропивницькому показали дві серії телевізійного проєкту "Баба Єлька. Експедиція на піч"
- Програма святкування Дня міста Кропивницький