У Кропивницькому встановили рекорд з наймасовішого велопробігу у вишиванках. Зареєструвалися 543 людини, розповіла Суспільному керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.
З 8-ї години ранку готувалася стати учасницею велопробігу кропивничанка Вікторія Талашкевич.
"В мене не дуже багато вишиванок, але я дуже люблю синій колір і кілька років тому купила сукню. Буду їхати в ній, мій велосипед це дозволяє, в мене немає рами, мені зручно. Мені здається, це буде відрізнятись з-поміж того, у що будуть одягнені більшість людей".
За словами співорганізатора велопробігу Андрія Щетини, на рекорд зареєструвалися учасники від 5 до 70 років з Кропивницького та з районів області.
"Приїхали представники Новгородки, Знам’янки, Мошориного. У заїзді брали участь не тільки професіонали, а й велолюбителі. Є навіть ті, хто, аби взяти участь у національному рекорді, напередодні купили велосипеди".
Біля учасників велопробігу чергувала машина швидкої медичної допомоги. Медсестра Тетяна Вергун розповіла, кому не рекомендують брати в ньому участь.
"У велопробігах на довгі дистанції не можна брати участь непідготовленим людям, з серцево-судинними та психоемоційними захворюваннями".
О 10-й годині велосипедисти поїхали з Фортечних Валів у напрямку вулиці Велика Перспективна. Вікторія Талашкевич їхала під номером 500. За 10 хвилин учасники приїхали на Театральну площу. Тут "Наймасовіший велопробіг у вишиванках" зафіксували у Національному реєстрі рекордів України.
"Велопробіг у вишиванках – це патріотичний рекорд. Хочу відмітити його високу організацію. Без вишиванок було шестеро людей, але організатори передбачили такі варіанти і моментально їх одягнули, – сказала керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. – Велозабіг у вишиванках щороку відбувається у Луцьку, але жодного разу там не змогли встановити рекорд".
Читайте також
- У Кропивницькому на Фортечних Валах підняли найвищий в області синьо-жовтий прапор. Це право надали доньці загиблого Героя України Андрія Матвієнка – Олександрі.
- До групи юристів, яка готувала Акт проголошення незалежності України, який ухвалили 24 серпня 1991 року входив депутат Верховної Ради від Кіровоградської області Віктор Шишкін. Спогадами про ті дні поділився з Суспільним.
- "30 років з країною". Житель села Олексіївка Кропивницького району Олексій Цокалов у 1991 році вирішив вирощувати хліб. Тоді чоловік починав з 50 гектарів, нині обробляє майже вдесятеро більше. Історія Олексія Цокалова – у марафоні Суспільного до ювілею Незалежності