У Кропивницькому на Фортечних Валах з нагоди Дня Державного прапора України підняли найвищий в області синьо-жовтий стяг. Це право надали доньці загиблого Героя України Андрія Матвієнка – Олександрі.
О 8-й годині ранку кропивничани зібрались поблизу площі Героїв Майдану. Звідти пройшли центральною вулицею Велика Перспективна до Фортечних Валів. За підрахунками Суспільного, участь у ході взяли майже тисяча містян.
На Фортечних Валах прапор підняли о 9-й годині.
"У нас вдома є прапор, прапор, який залишився після похорону Андрія, ним була накрита труна, я його зберігаю в особливому місці, – розповіла дружина загиблого бійця Ірина Матвієнко. – Я ходжу на могилу до Андрія і завжди ставлю маленький прапорець. Хлопці йшли в бій під стягом, заради нього воювали і боролися за свою землю. Тому, думаю, прапор має особливе місце в кожній українській родині".
Учасник Антитерористичної операції Сергій Терещенко сказав, що облаштований та піднятий на Фортечних Валах прапор України, важливий для військових.
"5 мільйонів для держави, для міста – це не критично. Це важливіше, ніж гроші. Я воював у складі 17-го батальйону, який формувався у Кропивницькому з 2014 по 2020 роки. Цей прапор для нас символізує нашу батьківщину і нашу боротьбу. У нас побратими загинули під ним".
Що відомо
- Андрій Матвієнко загинув у 2014 році поблизу селища Лисиче на кордоні Донецької області. Автомобіль УАЗ, в якому знаходився чоловік, підірвався на радіокерованому пристрої типу "фугас".
- Висота флагштоку – 50 метрів. Вага – сім з половиною тонн. Розміри полотнища – 19 на 13,5 метрів, розповів Суспільному директор обласного департаменту капітального будівництва Олександр Мільто.
- Загальна вартість проєкту – 5 мільйонів гривень. "Флагшток коштує один мільйон 300 тисяч гривень, проєктно-кошторисна документація з науковою частиною – мільйон 200 тисяч. А ще сам прапор та роботи з благоустрою", – сказав керівник департаменту. Всі п'ять мільйонів гривень – з обласного бюджету.
- 23 серпня в Україні відзначають День Державного прапора.
Читайте також
- У Кропивницькому встановили рекорд з наймасовішого велопробігу у вишиванках
- До групи юристів, яка готувала Акт проголошення незалежності України, який ухвалили 24 серпня 1991 року входив депутат Верховної Ради від Кіровоградської області Віктор Шишкін. Спогадами про ті дні поділився з Суспільним.
- "30 років з країною". Житель села Олексіївка Кропивницького району Олексій Цокалов у 1991 році вирішив вирощувати хліб. Тоді чоловік починав з 50 гектарів, нині обробляє майже вдесятеро більше. Історія Олексія Цокалова – у марафоні Суспільного до ювілею Незалежності