У Кропивницькому презентували предмети побуту чумаків

У Кропивницькому презентували предмети побуту чумаків

У Кропивницькому презентували предмети побуту чумаків
. Суспільне: Кропивницький

У кропивницькій бібліотеці імені Дмитра Чижевського презентували виставку ”Легенди чумацького шляху”. Відвідувачам показали 20 старовинних предметів побуту чумаків. Виставка – це частина проєкту ”Чумацькі пісні”, який реалізують за підтримки Українського культурного фонду, розповів Суспільному співорганізатор Олександр Полячок. З його слів, пісні чумаків, які збирали по всій Україні, записували на відео з використанням предметів побуту чумаків, які вдалося відшукати.

Представлені на виставці речі, серед яких – ярмо для худоби, верстак, хлібні лопати, посуд та мірки, збирали у селах Кіровоградської області.

Легенди чумацького шляху. В Кропивницькому презентували речі, якими користувались чумаки
Суспільне: Кропивницький

Олександр Полячок назвав чумацтво ”багатовимірною спеціальністю”: ”Це, насамперед, підприємці-перевізники, аналог сучасних далекобійників, машиністів потягів чи пілотів вантажних літаків. По-друге, це торгівці. По-третє, це люди, які вміли себе захищати від розбійників і були озброєними. По-четверте, це зразок підприємців-кооператорів, бо вони гуртувались у чумацькі валки. У них були свої права, отаман, обряди, традиції, правила життя. А ще вони виконували роль засобів масової інформації, бо їздили з регіону в регіон і ділились новинами”.

За словами завідувачки відділу мистецтв бібліотеки імені Чижевського Світлани Ушакової, виставка розповідає про чумацтво як промисел, який перестав існувати наприкінці ХІХ століття, коли з’явився залізничний транспорт.

Під час відкриття виставки лунали чумацькі пісні.

Відвідати виставку можна до грудня 2021 року.

Читайте також

На початок