Філію Донецького медичного університету у Кропивницькому закриють в кінці червня

Філію Донецького медичного університету у Кропивницькому закриють в кінці червня

Філію Донецького медичного університету у Кропивницькому закриють в кінці червня
.

Філію Донецького національного медичного університету у Кропивницькому закриють в кінці червня. 800 студентів тоді закінчать навчальний рік – розповіла Суспільному виконувачка обов'язків ректора Донецького медуніверситету Майя Єрмолаєва. Після цього матеріально-технічну базу почнуть перевозити в Краматорськ.

Майя Єрмолаєва каже: приїхала в Кропивницький, щоб розповісти студентам та працівникам, чому закривають філію та що далі їм робити.

Пояснила, закривають через невідповідність вимогам ліцензування в провадженні освітньої діяльності, які прописані у постанові Кабінету Міністрів від 24 березня цього року. Ліцензію на освіту отримує університет тоді, коли кількість викладачів, які мають науковий ступінь або вчене звання, повинна бути не менше 50% на відповідному рівні вищої освіти. З них, які мають науковий ступінь доктора наук або вчене звання професора – не менше 10 %.

У Кропивницькій філії 192 працівники. З них науковий ступінь мають 24,8% (35 – кандидатів наук, 1 – доктор наук), доктора медичних наук – жодного. Тому, каже Майя Єрмолаєва, вони не можуть забезпечити якісну освіту майбутнім медикам. До цих змін вимога щодо 50% викладачів з науковим ступенем діяла на їх кількість у самому університеті, а не у філіях, зокрема.

"Студентам ми пропонуємо перевестися до Краматорська – це наша базова локація, у них є можливість навчатись далі там, або в нас є ще філія у Донецькій області у місті Маріуполь. Що стосується викладачів, то тут складніше, бо це дорослі люди і мають тут родини та побут. Але ті викладачі, які відповідають ліцензійним вимогам, можуть в подальшому продовжувати працювати у нашому університеті".

Говорить, тих викладачів, які не погодяться на переїзд, звільнять згідно з трудовим законодавством.

Сьогодні (26 травня-ред.) керівниця університету зустрілась зі студентами першого та другого курсів. На зустріч прийшли десятеро.

Майя Єрмолаєва каже: ті студенти, які навчаються на контрактній основі, переукладати договори не будуть, сплачуватимуть за навчання за умовами укладеного договору під час вступу в університет. З 10 студентів, які були на зустрічі, свою позицію погодилась прокоментувати одна студентка другого курсу Маргарита Іванюшка.

"Я все-таки планую переводитись до іншого університету. Недалеко від дому у Полтавський виш. Краматорськ і Маріуполь мені дуже далеко. Я сьогодні все почула, що хотіла знати і вирішила, що мені потрібно зробити".

Керівник кропивницької філії Сергій Нестеров вважає: іншого варіанту, ніж ліквідувати філію немає.

"Це не популярне рішення. Ми маємо це зробити, щоб забезпечити освіту іншим студентам і врятувати сам виш. Це вимушена міра і ситуацію змінити неможливо. Я, як і всі, попадаю під скорочення та переведення. Я взагалі ще не вирішив чи буду переїжджати до міста Маріуполь чи Краматорська, ще є час".

Кандидатка педагогічних наук та викладачка філії Ольга Лунгол пропрацювала у філії 3,5 роки.

"Поки що нам нічого не сказали, що конкретно пропонують, але якщо звернути увагу на те, що у мене тут сім'я, маленька дитина – я не зможу переїхати. Тобто, я через місяць залишаюся без роботи, всі наукові дослідження і надбання, що здобула за 3,5 роки, треба буде просто припинити".

Майя Єрмолаєва каже: працівників університету планує зібрати завтра (27 травня-ред.).

Суспільне отримало відповідь на запит міністру освіти та науки Сергію Шкарлету про те, чого бракує для ліцензування кропивницької філії Донецького медичного університету та, що можливо зробити для його збереження.

У відповіді йдеться про те, що Донецький медуніверситет знаходиться у сфері управління міністерства охорони здоров’я. Питання про створення чи ліквідацію територіально відокремлених структурних підрозділів вирішує самостійно.

Суспільне направило запит міністру охорони здоров'я Віктору Ляшку. Чекаємо відповідь.

Що відомо

  • У Кропивницькому закривають філію Донецького національного медичного університету. Про це Суспільному розповів тимчасовий виконувач обов’язків керівника вишу Сергій Нестеров. За його словами, таке рішення ухвалила вчена рада університету, яка засідала у Кропивницькому, Краматорську та Маріуполі, 12 травня.
  • 18 травня півтори сотні студентів протестували проти закриття філії у Кропивницькому. З восьми сотень студентів – половина – іноземних. Працюють майже двісті викладачів. Філію в місті відкрили у 2016 році.

Читайте також

На початок