На Кіровоградщині пацієнти після виписки можуть брати кисневі концентратори у сімейних лікарів

На Кіровоградщині пацієнти після виписки можуть брати кисневі концентратори у сімейних лікарів

На Кіровоградщині пацієнти після виписки можуть брати кисневі концентратори у сімейних лікарів фото облдержадміністрації

У Кіровоградській області пацієнти після виписки можуть брати кисневі концентратори у сімейних лікарів. Про це розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко. Для лікарів первинної ланки закупили 448 кисневих концентраторів. На це витратили 16 мільйонів гривень з державного бюджету.

У Кропивницькому з сімейним лікарем Сергієм Барановим декларації підписали майже 2 тисячі людей. Для лікування пацієнтів він отримав 5 кисневих концентраторів.

"Кисневий концентратор дуже простий у використанні, достатньо мати живлення від розетки. Також використовуються деякі розхідні матеріали, такі як силіконова маска та силіконова трубка для проведення кисню до самої маски. Для використання апарату необхідно набрати до спеціальної відмітки звичайну воду для того, щоб кисень, проходячи через неї, підігрівався і, найголовніше, зволожувався. Ось після цього ми під’єднуємо саму трубку та маску до апарату, і все, він готовий для використання”.

Пацієнти, які підписали декларації із сімейним лікарем, отримують концентратор для лікування безкоштовно. Заплатити треба 80 гривень за особисту силіконову маску. Для отримання концентратора для лікування підписують договір.

“Це є типовий договір тимчасової оренди кисневого концентратора. Підписується акт прийому-передачі концентратора, де ми вказуємо його технічний стан на сьогоднішній момент, вказуємо ціну даного концентратора – вона близько 37 тисяч гривень. Якщо пацієнт якимось чином його пошкодить або втратить, то він буде змушений компенсувати вартість ремонту даного апарату або повернути його повну вартість”.

За концентратором до лікаря прийшла Надія Івашкіна. Її чоловік хворіє на двосторонню пневмонію. Цього тижня його виписали з лікарні.

“Коли виписався, сімейний лікар запропонував нам кисневий концентратор, для того, щоб відновити його здоров’я. Будемо використовувати його належним чином, і збережемо його в тому вигляді, в якому він був”.

Лікар розповів жінці про відповідальність при використанні концентратора.

“Під час повернення апарату ми знову підпишемо з вами акт прийому-передачі. Разом з вами його оглянемо, щоб він повністю відповідав тому стану, в якому ви його отримали".

Хто є власником кисневих концентраторів після їх передачі, розповів Олег Рибальченко.

“Власниками цього обладнання є центри первинної медико-санітарної допомоги і всі приватні структури, які надають допомогу пацієнтам на первинному рівні. Після того, як вже балансоутримувач і власник отримав ці апарати, вони мають надавати ці концентратори людям, які їх потребують. За яких умов надавати пацієнту кисневий концентратор має визначити керівник лікарні".

Надія Івашкіна кисневий концентратор взяла на два тижні.

Що відомо

  • За словами Олега Рибальченка, кисневі концентратори отримали всі громади Кіровоградщини. Розподіл відбувався пропорційно до чисельності населення. Пацієнти вже зараз можуть отримувати кисневу терапію вже вдома, після виписки.
  • Для купівлі концентраторів для первинки держава виділила понад 16 мільйонів гривень.
  • До первинної медичної ланки відносять сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.
  • Кисневий концентратор дозволяє поповнити нестачу кисню в крові людей. Використовується для лікування пацієнтів з коронавірусом та пневмонією.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди