У Кропивницькому протестували студенти філії Донецького медуніверситету

У Кропивницькому протестували студенти філії Донецького медуніверситету

Доповнено
У Кропивницькому протестували студенти філії Донецького медуніверситету
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому студенти протестували проти закриття філії Донецького національного медичного університету. Там навчаються 800 студентів, 400 з яких – іноземні, працюють 192 викладачів. Філію відкрили 2016 року.

Студенти зібрались на акцію біля будівлі філії. Тримали плакати з написами: ”Кропивницькому медичному факультету бути”, ”Не руйнуйте виш у Кропивницькому”, ”Дайте закінчити університет у Кропивницькому”.

Організаторка акції Яна Соболь розповіла, що про закриття університету в місті дізналась тиждень тому. З її слів, про закриття студентів не попередили: ”Не всі зможуть оплатити навчання, перевівшись до іншого навчального закладу. Зараз укладання нового договору про навчання коштує від 42 тисяч – це мінімальна оплата за рік навчання. При складанні договору чітко вказували, що на момент навчання ми будемо у місті Кропивницькому, з 1 по 6 курс включно. Тобто закриття філії порушує умови договору”.

За словами Яни Соболь, на акцію протесту зібрались півтори сотні студентів.

У Кропивницькому протестують студенти філії Донецького медуніверситету
Суспільне Кропивницький

Студентка 4-го курсу Елона Кравченко сказала, що Кіровоградська область потребує медиків. Тому хоче навчатись саме у Кропивницькому: ”Майже 110 студентів працює в лікарнях, в ковідних відділеннях. І ми плануємо й надалі співпрацювати з лікарнями. Плануємо навчатись і ставати лікарями”.

Мама студентки Олена Кравченко розповіла: не вірить, що причина закриття філії – низький рівень знань, які отримують студенти: ”Якість освіти підтверджена Кроком (медичний ліцензійний іспит – ред). Моя дитина склала його на 86%. Це погані знання? Ми змушені будемо просто забрати документи і не навчатись далі. У нас немає 40 тисяч, щоб платити в іншому закладі”.

Третьокурсник Костянтин Христофоров навчається і пів року працює в обласній лікарні. З його слів, у ковідних відділеннях працюють багато студентів. Працюють, переважно, в нічні зміни, навчаються – вдень: ”Якщо в один момент прибрати усіх студентів, це буде велике навантаження іншому медперсоналу, і медицина не впорається без нас”.

Студент з Індії Кабіл Маджунда розповів, що його родина не зможе оплатити переведення в інший університет і переїзд і інше місто. А повернутись додому буде проблематично, адже кордони його країни закриті через спалах коронавірусу.

Декан медичного факультету Петро Сидоренко на Вченій раді голосував за ліквідацію філії. Сказав, що головним недоліком філії є недостатня кількість викладачів медичного профілю: ”На клінічних кафедрах – штатних усього 4, якщо брати з сумісниками, то 12 кандидатів медичних наук. Усього у нас сьогодні, із сумісниками, 192 працівників. За ліцензійними вимогами потрібно, щоб було не менше 50%”.

Викладач Віталій Ігнатьєв вважає, що після закриття філії у Кропивницькому він залишиться без роботи, як і майже дві сотні його колег: ”Зараз нам розповідають про те, що філія не відповідає ліцензійним вимогам. А що зробило керівництво для того, щоб ці ліцензійні вимоги були тут виконані? Є викладачі та доктори наук, які могли сюди зайти, і ми б виконували ці ліцензійні умови. Але, з якихось, невідомих нам, причин, їх не взяли на роботу”.

Тимчасово виконувач обов'язків керівника філії Донецького медуніверситету Сергій Нестеров не бачить іншого варіанту, ніж перенести факультет у Краматорськ Донецької області: ”Це не наша забаганка. Була проведена відповідна комісія щодо ліцензування, згідно законодавства України. Це закон, і я вважаю його достатньо правильним. Не може бути фіктивної освіти. Іншого виходу врятувати університет немає. Ми не відповідаємо ліцензійним вимогам на всі 100%. І перспектив їм відповідати найближчим часом немає. Я не думаю, що хтось із нас хоче, щоб його лікували медпрацівники, які не належним чином отримали освіту. Я цього дозволити не можу”.

Сергій Нестеров сказав, що поки не знає, чи зможуть студенти перевестись до іншого університету, зберігши безкоштовне навчання на державній основі: ”Ми проводимо моніторинг із закладами освіти, заключаємо меморандуми. І якщо там будуть вільні бюджетні місця, то ми будемо рекомендувати їх туди направити”.

Акція проти закриття медичного університету тривала годину. За словами поліцейського Сергія Пономаренка, порушень публічного порядку не було. Скільки людей протестували – не рахував.

Якщо питання збереження філії у Кропивницькому не вирішиться цього тижня, Яна Соболь, з її слів,звертатиметься в суд.

Виконувачка обов'язків ректора Донецького медичного університету Майя Єрмолаєва телефоном розповіла, що приїде у Кропивницький 24 травня, щоб поспілкуватись зі студентами та викладачами щодо подальшої роботи філії: ”24 березня затвердили нові ліцензійні вимоги впровадження освітньої діяльності. Передусім, це кадрові вимоги. Одна з них – 50% науково-педагогічного складу має працювати за основним місцем роботи і мати наукове й вчене звання. У нас таких – 26 % . Це ризик надання неякісних освітніх послуг. На сьогодні 50 циклів з усіх клінічних дисциплін для студентів з Кропивницького дистанційно ведуть викладачі з Краматорська”.

Суспільне направило інформаційний запит міністру освіти та науки України Сергію Шкарлету з питанням: ”Чого бракує для ліцензування кропивницької філії Донецького медичного університету та що можливо зробити для його збереження?” Керівник пресслужби міністерства Валентин Колечкін розповів, що запит знаходиться в обробці і найближчим часом вони нададуть відповідь.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Що відомо

У Кропивницькому закривають філію Донецького національного медичного університету. Про це Суспільному розповів тимчасовий виконувач обов’язків керівника вишу Сергій Нестеров. За його словами, таке рішення ухвалила вчена рада університету, яка засідала у Кропивницькому, Краматорську та Маріуполі 12 травня.

Читайте також

На початок