224 працівники шкіл та дитсадків Світловодської міської об’єднаної громади у Кіровоградській області не отримують зарплату від початку 2021 року. Їм заборгували 3 мільйона 700 тисяч гривень. Гроші на виплату зарплати є – каже міський голова Андрій Маліцький. Немає кому підписати відомості про нарахування грошей.
Міський голова Світловодська Андрій Маліцький показав два розпорядження від 5 та 15 лютого про звільнення керівника управління освіти Геннадія Френкеля. Каже – нині він на лікарняному, звільнять, як вийде на роботу.
Міський голова призначив нового начальника управління освіти. Це тимчасове призначення, до проведення конкурсу: ”Щоб здійснити нарахування, треба підпис начальника і бухгалтера. Що заважає? Саботаж. Всі в управлінні не на своїх робочих місцях. Немає бухгалтерів, після того, як я представив нового начальника, вони розійшлись по кабінетам, одразу викликали швидку, оформили лікарняний. Відбувається блокування, саботування, майже тиждень працівники не виходять на роботу. Заблокована виплата зарплат, заблоковане харчування і підвіз дітей до шкіл і садочків”.
У приміщенні управління освіти кабінети працівників зачинені. Тимчасово виконуюча обов’язки начальника Світловодського управління освіти Ольга Меркулова каже, що заступник управління освіти відмовляється надавати будь-які документи і працювати: ”Вона каже – в мене є інший керівник. Більше 40 працівників відмовляються працювати і цей саботаж триває з 11 лютого. З дня мого виходу на роботу”.
Працівниця управління освіти Неля Лещенко каже, що працює дистанційно, бо на роботі відчуває тиск: ”Ми як працювали, так і працюємо. Ситуація, створена міським головою разом з його командою, заважає роботі управління. Вони створюють психологічний тиск, моральний, ображають, погрожують. Це погрози життю людей, люди бояться йти на роботу”.
Керівник управління Геннадій Френкель, який нині на лікарняному, розповів, що отримав від колег скарги про тиск на роботі: ”Жодного саботажу немає. Просто люди залякані. Троє людей викликали швидку, одна людина – в реанімації, інша – в лікарні”.
За словами Геннадія Френкеля, працівники скористались статтею 6 Закону України про охорону праці: ”Там написано, що, в разі погрози на робочому місці, вони мають право не бути на цьому місці, звернутись до керівника і він має ухвалити рішення. Вони до мене звернулись через електронну пошту, і я ухвалив письмове розпорядження визначити їм інше місце роботи в системі освіти”.
Додав, що відповідальність за невиплату зарплат – на міському голові: ”Своїми розпорядженнями міський голова спонукав до того, що шахрайськими діями мене вивели з реєстру керівників закладів, тому сьогодні казначейство заблоковане, не проходять процедури, не підписуються договори”.
Вчителька школи у селі Миронівка Світловодського району Маргарита Неборак розповіла, що місячну зарплату – 4,5 тисячі гривень – востаннє отримувала у грудні 2020 року.
У Миронівcькій школі працюють 22 людей. Завідувачка Наталія Гарасько розповіла, що востаннє зарплату отримували 26 грудня 2020 року: ”Але проблема не тільки в зарплаті, робота закладу заблокована. Ми не отримуємо грошей на харчування. Вчителі не підвищують кваліфікацію, не можуть поїхати на курси. Кожного дня в напрузі з опаленням, бо договори не укладені. Дров у нас зовсім трішки залишилося”.
Завідувачка розповіла, що звертались до керівника громади. Отримала відповідь, що розпорядником коштів є управління освіти. І вони не мають перешкод, щоб виплатити заробітну плату: ”В управлінні освіти кажуть: не можемо виплатити, тому що команда міського голови не надала їм документи. Знову ідемо до міського голови, він говорить – ми все надали, все зробили згідно чинного законодавства, називають всі статті, яких вони дотримались. Як знайти винного?”
Що відомо
Через порушення трудових прав у Світловодській громаді прокуратура відкрила кримінальне провадження розповіла речниця обласної прокуратури Наталія Алєксєєнко: ”Борг перед освітянами становить близько 3,7 мільйонів гривень. Аналогічне кримінальне провадження зареєстрували за фактом невиплати зарплати працівникам культури цієї ж громади. Буде надана правова оцінка ситуації, а також визначено, хто має понести відповідальність за порушення трудових прав. Мова йде саме про кримінальну відповідальність. Покарання за цей вид злочину – штраф або ж обмеження волі на 2 роки з позбавленням права обіймати певні посади”.
За словами керівника світловодської поліції Андрія Гулого, в кримінальне провадження об’єднали 27 заяв від жителів громади.
Читайте також
- Не отримують зарплату четвертий місяць.У Долинській протестували працівники комбінату
- У районній лікарні Кропивницького немає грошей на оплату комунальних послуг