Не отримують зарплату четвертий місяць.У Долинській протестували працівники комбінату

Не отримують зарплату четвертий місяць.У Долинській протестували працівники комбінату

Не отримують зарплату четвертий місяць.У Долинській протестували працівники комбінату
Суспільне: Кропивницький

У Долинській четвертий місяць без зарплати працюють понад 300 працівників державного підприємства "Криворізький гірничо-збагачувальний комбінату окислених руд". Двоє працівників комбінату організували протест з вимогою віддати їм зарплату за три місяці.

У парку в центрі Долинської зібрались п'ятеро учасників протесту. Двоє з них – працівники комбінату. Інші прийшли підтримати знайомих.

Долинчанин Юрій Стольник працює на комбінаті охоронцем. Зарплату на комбінаті отримував у жовтні: "Мати з пенсії допомагає, і жінка працює не на комбінаті, якась копійчина "капає". Там перехватив, перепозичив, та і викручуємось".

За три місяці підприємство йому винне 13 тисяч гривень: "Адміністрація тільки поставила перед фактом, що є заборгованість. Нам держава недоплатила, а коли виплатять цю заборгованість – ніхто не знає".

Друга учасниця протесту називати своє ім'я та прізвище відмовилась: "Я теж працюю в охороні. Виживаєш, як можеш. Стараєшся погасить заборгованість за світло й газ, щоб не відключили зовсім. Якщо дадуть "вовчий білет", то нам не буде де тут знайти роботу. Через це люди бояться розмовляти, бо деяких попередили, і вони просто розійшлися. Буду терпіть".

Директор санації підприємства Микола Биковський коментувати ситуацію на камеру відмовився. Надіслав відповідь на запит. У ньому йдеться про те, що на комбінаті працюють 327 людей. Заборгованість з виплати їм зарплати за три місяці складає понад 4 мільйона гривень.

Причину заборгованості пояснює так: "Причина виникнення заборгованості по зарплаті пояснюється обмеженим фінансуванням з боку держави на підставі Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік", яким на фінансування гірничо- збагачувального комбінату окислених руд затверджена недостатня сума".

Не на камеру Микола Биковський пояснив, що обсяг річного фінансування – 24 мільйони гривень – не покриває потребу на виплату заробітної плати. Проситиме гроші на виплату зарплати працівникам у міського голови Долинської Євгенія Звіздовського. Комбінат окислених руд надає Долинській послуги з водопостачання та водовідведення. Або проситимуть гроші в Міністерства розвитку громад та територій України, якому підпорядковується підприємство.

Юрій Стольнік каже, якщо з ним не розрахуються до кінця місяця, то буде звертатись в суд.

Що відомо

Гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд перебуває на стадії санації. Це означає, що боржник, яким є комбінат, або відновить платоспроможність, або перейде до процедури ліквідації.

На початок