Колядувати на свята - на славу господарям та з дотриманням карантинних норм - вирішили курсанти військово-патріотичного клубу «Молодіжна Козацька Січ Ярмолинеччини».
Керівник клубу, учасник АТО Федір Пронак розповідає: колядувати ходять невеликим гуртом та за запрошенням.
«Перший раз, взагалі вперше колядуємо», - каже керівник військово-патріотичного клубу «Молодіжна Козацька Січ Ярмолинеччини» Федір Пронак.
Він, капелан клубу Ігор Ковалик та юнаки й дівчата в українських костюмах і масках завітали з колядою до жителя Ярмолинців Юрія Білявського. Господар каже: сам запросив колядників до свого дому.
«Ми дуже раді таким колядникам. Це наші традиції, яких ми дотримуємося, і це дуже гарно. Задоволені, і дітям приємно, вони будуть знати, що є такв традиція колядувати на Різдво», - каже Юрій Білявський.
За словами курсантки військово-патріотичного клубу «Молодіжна Козацька Січ Ярмолинеччини» Дарії Білоус, запрошення колядувати з одноклубівцями прийняла одразу і не шкодує.
«Мені подобається сама атмосфера. Це дуже весело, цікаво, пізнавально. Своєю колядою ми піднімаємо людям настрій», - каже дівчина.
Керівник клубу Федір Пронак каже: два тижні в зачинених домівках дітям не висидіти, тому дорослі вирішили - краще підлітки невеликими групами колядуватимуть на свята.
«Ми не тільки стріляємо, навчаємося різним бойовим мистецтвам… У нас також є і музика, і усякі ігри. Дітям цікаво, тим паче, що це наші традиції», - каже чоловік.
Капелан війського-патріотичного клубу, священик Православної церкви України Ігор Ковалик додає: працює з курсантами постійно, і зараз, на свята, знаходить час для спілкування з ними.
«Духовність є основою всього, у тому числі й військово-патріотичного виховання. І цю духовність я стараюся привити дітям. Зараз, в час пандемії, це важко робити, але прославляти Бога потрібно. І ми це робимо через коляду», - каже капелан.
Отець Ігор додає: діти звикли до присутності священика і не соромляться ставити питання.
«Насамперед, у нас з дітьми є бесіди, адже багатьом з них важко прийти в церкву і поговорити з священиком. А коли священик приходить до них на заняття, і священик є таким же, як вони, в такій самій формі, тільки на погоні в нього зображений хрест, вони трішки по-іншому до цього ставляться. І тоді з дітьми набагато легше спілкуватися», - ділиться Ігор Ковалик.
Керівник клубу розказує: в минулому році половину планів довелося відмінити через пандемію, та все ж здобутки є – побудували навчальний центр, який цього річ хочуть нарешті випробувати.
«А ще у 2021 році хочемо побудувати Запорізьку Січ в Сутківцях – зробити огорожу з частоколу і організовувати там усілякі змагання на подобі джури», - ділиться планами на цей рік Федір Пронак.
Читайте також
- Співають старовинні пісні Волині: гурт з Хмельниччини зібрав 2 тисячі народних творів
- Найстаріший із досліджених: рецепт куті з Хмельниччини, якому 150 років
- Рецепт традиційної куті з Хмельниччини внесли до енциклопедії гастроспадщини України