Перейти до основного змісту
Службове розслідування щодо прокурорів Хмельниччини може тривати до двох місяців — Офіс генерального прокурора

Службове розслідування щодо прокурорів Хмельниччини може тривати до двох місяців — Офіс генерального прокурора

Службове розслідування щодо правомірності отримання інвалідності прокурорами Хмельницької області може тривати до двох місяців. Його проводять з 16 жовтня 2024 року.

Про це Суспільне Хмельницький повідомили у відповіді на інформаційний запит в Офісі генерального прокурора.

У запиті написали такі питання:

  • Кого саме і як перевірятимуть?
  • Які дані збиратимуть?
  • Скільки службове розслідування триватиме?
  • Коли будуть результати службового розслідування?

У відповіді, яку отримало Суспільне Хмельницький, Офіс генпрокурора посилається на Інструкцію про порядок проведення службових розслідувань стосовно прокурорів. Відповідно до пункту 10Службове розслідування проводиться у строк не більше ніж один місяць з дня його призначення. розділу 3Порядок призначення службового розслідування. документа службове розслідування проводять у строк не більше ніж один місяць з дня його призначення.

"У разі потреби за мотивованим рапортом (службовою запискою) голови комісії визначений строк може бути продовжено посадовою собою, якою призначено службове розслідування, про що видається відповідний наказ. Загальний строк проведення службового розслідування не може перевищувати двох місяців", — йдеться у відповіді на запит.

В Інструкції зазначено, якщо останній день строку проведення службового розслідування припадає на вихідний, то його закінчують наступного робочого дня.

"Час тимчасової втрати працездатності прокурора, стосовно якого проводиться службове розслідування, його перебування на лікуванні, у відпустці, службовому відрядженні або відсутності з інших документально підтверджених причин до строку проведення службового розслідування не зараховується", — написали у відповіді на запит в Офісі генпрокурора.

Що цьому передувало

  • 16 жовтня, редактор видання "Цензор.Нет" Юрій Бутусов опублікував матеріал, у якому вказав, що 49 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність, до чого, за його словами, можуть бути причетні Тетяна Крупа і її син Олександр Крупа, який очолював Пенсійний фонд в Хмельницькій області.
  • У зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування.
  • У коментарі Суспільне Хмельницький прессекретарка обласної прокуратури Марина Тисячна розповіла, перевірки прокурорів тривають не лише по нашій області, але й по всій Україні.
  • Керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник відреагував на поширення інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами регіону.
  • 17 жовтня наказом генерального прокурора Олексія Олійника звільнили з адміністративної посади керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням. Обов'язки керівника тимчасово виконуватиме перший заступник Юрій Висоцький.
  • Станом на 20 жовтня 2024 року, за інформацією Офісу генпрокурора, встановили, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність. 80% з них, 50 людей, отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції

На початок