Перейти до основного змісту
Керівник Хмельницької обласної прокуратури відреагував на інформацію про наявність інвалідності у прокурорів регіону

Керівник Хмельницької обласної прокуратури відреагував на інформацію про наявність інвалідності у прокурорів регіону

Керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник відреагував на поширення інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами регіону, яку оприлюднив у своєму матеріалі редактор видання "Цензор. Нет" Юрій Бутусов.

Свою позицію Олексій Олійник прокоментував Суспільне Хмельницький. Крім того, він написав допис щодо цього на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, чисельний склад прокуратури області складає 225 прокурорів, а інвалідність мають 48: "Стверджувати що уся прокуратура складається з осіб з інвалідністю не є правильним. До того, інвалідність більшості працівників отримана не за останні роки".

Олексій Олійник зазначив, що має проблеми зі здоров’ям. У 2005 році він отримав травму на робочому місці, вивчаючи матеріали кримінального провадження. За його словами, групу інвалідності отримав у 2017 році до призначення на посаду. Хвороба не перешкоджає виконанню службових обов’язків.

"Питання про наявність групи розглядалось під час атестації комісією за участі представників громадськості й міжнародних організацій. До того, питання інвалідності прокурорів підіймалось народним депутатом Г.М. Третьяковою ще у 2020 році. Ініціатором був місцевий громадський активіст. Це питання було предметом дослідження у межах кримінального провадження, яке розслідувалося центральними правоохоронними органами держави. Вислів "дахуючи корупційну схему голови МСЕК" звучить звичайно потужно, але у публікації нічим не підтверджений, які і більшість статей автора у яких критикуються органи влади. Так можна сказати про кожного, хто отримав групу і обіймає посаду", — написав Олексій Олійник.

Керівник Хмельницької обласної прокуратури зазначив, що розуміє, що він, як публічна особа, має сприймати оціночні судження громадськості щодо себе і своєї сім`ї як належне, але вважає, що це не має межувати з порушенням прав і спотворенням інформації.

"Чинним законодавством не встановлено обмежень щодо роботи осіб з інвалідністю в органах прокуратури. Під час атестації інвалідність прокурорів була предметом розгляду відповідних комісій. Неодноразово ініціювались перевірки і щоразу публікація чергового блогера щодо прокурорів набирає актуальності, наче вони обмежені у правах притаманних звичайному громадянину. Виглядає як дискримінація за ознакою професії прокурор. Призначені чергові перевірки", — йдеться у дописі.

Що відомо про наявність інвалідності у прокурорів Хмельницької області

  • 16 жовтня, редактор видання "Цензор. Нет" Юрій Бутусов опублікував матеріал, у якому вказав, що 49 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність, до чого, за його словами, можуть бути причетніТетяна Крупа і її син Олександр Крупа, який очолював Пенсійний фонд в Хмельницькій області.
  • У зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування.
  • У коментарі Суспільне Хмельницький прессекретарка обласної прокуратури Марина Тисячна розповіла, що не може надавати інформацію про те, чи мають прокурори і їхні дружини інвалідність, адже це конфіденційна інформація і медична таємниця. За її словами, перевірки вже розпочалися, триває збір інформації. Цей процес розпочали не лише на Хмельниччині, але й в інших областях країни.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції

На початок