Перейти до основного змісту
Генеральний прокурор розповів про перші результати розслідування щодо набуття інвалідності прокурорами Хмельниччини

Генеральний прокурор розповів про перші результати розслідування щодо набуття інвалідності прокурорами Хмельниччини

Масштабне службове розслідування генеральний прокурор розпочав у зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури. Воно стосується не лише хмельницьких прокурорів, а всіх органів прокуратури — всіх рівнів, включно з Офісом генерального прокурора.

Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін в програмі "Факти тижня".

За інформацією, яку розмістили на сайті Офісу головного прокурора, на сьогодні встановлено, що 61 прокурор органів прокуратури Хмельниччини має інвалідність. Це Хмельницька обласна прокуратура та окружні прокуратури Хмельницької області. 80% з них — 50 осіб — отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення. 

"Дуже важливо встановити, за яких обставин вони отримали інвалідність, тому що частка таких співробітників у Хмельницькій області є дуже високою. Ми будемо інформувати суспільство про всі етапи та результати цієї перевірки", — йдеться у повідомленні.

Зі слів Андрія Костіна, всі прокурори, щодо яких є сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження. Поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень.

"Я також ініціював створення робочої групи, до складу якої увійдуть міжнародні експерти. Вони допоможуть комплексно оцінити ситуацію та розробити рішення для того, щоб унеможливити подібні зловживання в майбутньому".

Також генеральний прокурор заявив, що готовий долучитися до ініціативи Міністерства охорони здоров'я щодо комплексної реформи системи медико-соціальної експертизи.

"Можливо, буде необхідно залучити весь уряд, а також Парламент. Дуже важливо забезпечити справедливість, зокрема, у встановленні виплат, які люди отримують у зв'язку з інвалідністю — незалежно від того, де працює ця людина, і чи працює взагалі. Це питання необхідно вивчити ретельно і комплексно, і має бути справедливе рішення для всіх".

Що цьому передувало:

  • 16 жовтня редактор видання "Цензор. Нет" Юрій Бутусов опублікував матеріал, у якому вказав, що 49 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність, до чого можуть бути причетні Тетяна Крупа і її син Олександр Крупа, який очолював Пенсійний фонд в Хмельницькій області.
  • У зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування.
  • За інформацією прессекретарки обласної прокуратури Марини Тисячної, перевірки тривають не лише по нашій області, але й по всій Україні. Перевіряють всі прокуратури.
  • Керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник відреагував на поширення інформації про отримання груп інвалідності прокурорами регіону.
  • Наказом генерального прокурора 17 жовтня Олексія Олійника звільнили з адміністративної посади керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням. Обов'язки керівника тимчасово виконуватиме перший заступник Юрій Висоцький.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції

На початок