Понад три тисячі кубометрів деревини безоплатно передали лісівники Хмельниччини для потреб військових з початку 2024 року. Про це розповів начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін. Але, за його словами, запит на цей матеріал у військових залишається.
Для чого та як передають деревину Силам оборони — дізнавалося Суспільне Хмельницький.
У лісах Славутчини наразі проводять лісозаготівлю для військових. Одна із партій заготовленої деревини, каже головний інженер Славутської філії державного підприємства "Ліси України" Віктор Туринський, поїде на Донеччину.
"У процесі цієї рубки формується насадження і вибираються відсталі у рості, ослаблені, пригнічені дерева. Решта дерев у цьому виділі, які кращі за станом, лишаються, ще будуть рости тут 20 років", — розповідає Віктор Туринський.
На цій ділянці лісу заготовляють деревину породи сосна. Висаджені дерева тут були років 60 тому. Продукцію, зі слів Туринського, відправлять на фронт для облаштування, зокрема, окопів та бліндажів.
"Дерев породи сосна у нашому лісництві найбільше, а для військових вона найоптимальніша, адже довговічна, може лежати в землі і досить міцна", — каже головний інженер.
Понад три тисячі кубометрів деревини безкоштовно передали лісівники Хмельниччини для потреб військових з початку року. Про це розповів начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.
"Резерв деревини у "Подільського лісового офісу" наразі налічує понад 50 тисяч кубометрів. Ми ж ще цього року маємо запити на понад 4,5 тисячі кубометрів деревини, які невдовзі будуть відправлені в зони ведення бойових дій", — говорить Тюрін.
Запит на цей матеріал у військових є постійно, розповідає волонтер громадської організації "Вільні Юнайтед" Олександр Баурін. Адже, каже, окрім оборонних споруд, деревину військові використовують у побуті — для приготування їжі, розпалювання буржуйок взимку.
"Коли приїжджали до військових, то був свідком, як їм привозили деревину великими автомобілями, а вона була мокра, навіть не горіла. Тому дуже важливо підготуватися до зими", — говорить волонтер.
Зі слів директора "Подільського лісового офісу" державного підприємства "Ліси України" Василя Гончара, торік вони передали військовим понад 2700 кубометрів деревини. Це на 500 кубометрів менше, ніж цього року. У межах Подільського лісового офісу, а це Тернопільщина, Чернівеччина та Хмельниччина, остання, каже, є лідером з поставок деревини для фронту.
"Лісопродукція їде у всі регіони, у всі області, де наразі проходять бойові дії. Основний напрямок зараз, на який ми постачаємо деревину — це запорізький", — каже Василь Гончар.
Відправляють деревину здебільшого залізницею, розповідає інженер з лісозаготівель Ізяславської філії державного підприємства "Ліси України" Роман Бойко.
"Основна продукція, яку ми поставляємо, це лісоматеріали круглі хвойних порід сосни, ялини, довжиною 4-6 метрів та діаметром, в основному це група діаметрів, 15-19 і 20-24 сантиметри", — каже Роман Бойко.
Як зазначає головний інженер Славутської філії державного підприємства "Ліси України" Віктор Туринський, з початку повномасштабного вторгнення Росії лісівники Славутчини не припиняли заготовляти деревину для військових та мають постійний її запас, щоб відправляти за запитом військових.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.