У Хмельницькому функціонуватиме школа соціального підприємництва

У Хмельницькому функціонуватиме школа соціального підприємництва

З 15 серпня по 11 жовтня у Хмельницькому функціонуватиме школа соціального підприємництва для громадських організацій та ініціатив. Мета навчання — підтримка тих, хто розвиває соціальне підприємництвоСоціальне підприємництво — це активна підприємницька діяльність, повноцінний бізнес, функціонування якого спрямоване розв'язати соціальні проблеми й створити стабільну соціальну цінність. Соціальне підприємство повинне відповідати наступним критеріям: наявність соціальної місії, виражена підприємницька діяльність, реінвестування прибутків, соціальний вплив, масштабованість та тиражованість, інновації та системні зміни. для підвищення економічної спроможності регіону.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла голова Платформи соціальних змін Соломія Боянович.

За її словами, до освітньо-менторської програми може долучитися 25 учасників. Їхній відбір здійснюватимуть на основі реєстраційної форми, у якій потрібно описати діяльність організації або підприємства й очікування від навчання.

"Ми пропонуємо взяти участь у проєкті керівникам та менеджерам організацій громадянського суспільства (ОГС), соціальним підприємцям, проєктним менеджерам та координаторам проєктів, активістам, зацікавленим у соціальних інноваціях. Навчання допоможе підвищити фінансову стійкість ОГС та розв'язати соціальні проблеми місцевих громад", — пояснила Соломія Боянович.

Навчання у школі соціального підприємництва буде в офлайн форматі, зазначила голова Платформи соціальних змін. Воно поділене на п’ять дводенних модулів.

"Учасники проєкту вивчатимуть такі теми, як вступ до соціального підприємництва, визначення потенційних сфер його діяльності; розробка ціннісної пропозиції та бізнес-моделі; проєктний менеджмент та операційна ефективність; фінансовий менеджмент та фандрейзингФандрейзинг – збір коштів, залучення сторонніх ресурсів для реалізації соціально значущих завдань, культурних проєктів або підтримки існування організації.; маркетинг, продажі, комунікації та презентація проєкту", — розповіла Соломія Боянович.

За її словами, після завершення програми учасники зможуть отримати гранти від 150 тисяч гривень на розвиток своїх соціальних бізнесів: "Для цього потрібно відвідати всі навчальні модулі, пройти менторські консультації з експертами-практиками та захистити свій проєкт".

Голова Платформи соціальних змін зазначила, наразі триває другий набір у школу соціального підприємництва, 30 учасників першого закінчили навчання наприкінці червня цього року: "У результаті програми три випускники отримують професійну менторську підтримку. У разі успішного захисту проєктів їм нададуть грантове фінансування".

Школу соціального підприємництва реалізовують у рамках проєкту "Сприяння соціально відповідальному економічному зростанню в Хмельницькому регіоні" за підтримки німецького міжнародного фонду "Renovabis", розповіла Соломія Боянович.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок